مراسم استقبال از قهرمان آزادشهری وزن ۶۰ کیلو گرم رشته کاراته مسابقات بین المللی دانشجویان کشورهای حاشیه دریای خزر با حضور مسئولین شهرستان آزادشهر در جلوی اداره ورزش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد‌ ، حامد سمیعی قهرمان وزن ۶۰ کیلو گرم رشته کاراته مسابقات بین المللی دانشجویان کشورهای حاشیه دریای خزر در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص این مسابقات اظهار کرد: این مسابقات ششمین دوره مسابقات بین المللی دانشجویان کشورهای حاشیه دریای خزر بود که کشور قزاقستان میزبانی آن را بر عهده داشت. از دانشگاههای مختلف شش کشور حاشیه دریای خزر ( ترکمنستان، ارمنستان، ایران، روسیه، آذربایجان و قزاقستان) دانشجویان زیادی در رشته های مختلف این مسابقات شرکت کرده بودند و بنده عضو تیم کاراته دانشگاه گیلان بودم.

وی ادامه داد: مسابقات کاراته در ۵ وزن برای آقایان و ۵ وزن برای بانوان برگزار می شد و تیم کاراته دانشگاه گیلان با ۲ مبارز مرد و ۳ مبارزه خانم با کسب ۱ طلا و یک نفره در آقایان و ۲ طلا و یک نقره در بانوان در مجموع بعد از تیم دانشگاه آتیرائو قزاقستان  توانست به مقام دوم این مسابقات دست یابد.

سمیعی در معرفی خود و چگونگی آشنایی با رشته کاراته و علت موفقیتهایش گفت: بنده دانشجوی ترم اول مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی دانشگاه گیلان می باشم و از مرداد سال ۱۳۸۲ به تمرین کاراته مشغولم. علت علاقه بنده به کاراته عمو و پسر خاله ام بودند. آنها که خود کاراته کار می کردند بنده را برای تمرین در این رشته ورزشی تشویق کردند. حمایت های پدر و مادر عزیزم و زحمات زیاد استادم آقای سید رضا حسینی جو باعث شد تا من بتوانم در رشته کاراته موفقیتهایی بدست بیاورم. 

قهرمان کاراته مسابقات بین المللی دانشجویان کشورهای حاشیه دریای خزر در رابطه با سابقه مدال آوری های خود بیان کرد: بنده دارای ۳ مدال طلای کشوری ، یک مدال نقره  بین المللی (جام صلح و دوستی در آستارا در سال ۱۳۹۵) ، یک طلای دانشجویی (مسابقات قزاقستان) و چندین مدال مسابقات استانی و لیگ می باشم . بنده در مجموع بیش از ۴۰ مدال استانی، لیگ، کشوری و بین المللی دارم. همچنین ۴ مقام اولی مسابقات آمادگی و جسمانی استان را نیز در رزومه ورزشی خود ثبت کرده ام.

 وی در خصوص فعالیت های غیر ورزشی خود تصریح کرد: بنده سالهاست که عضو بسیج می باشم و اکنون نیز عضو فعال بسیج دانشگاه گیلان هستم و به بسیجی بودنم افتخار می کنم. همچنین سالهاست عضو هیئت جوانان حسینیه ۱۴ معصوم آزادشهر هستم و در امور فرهنگی این هسئت مشغول به خدمتگذاری می باشم و امیدوارم تا لیاقت پیدا کرده و ائمه اطهار بنده را جزء خادمان خود به شمار بیاورند.

این بسیجی ورزشکار در پاسخ به سوال خبرنگار ما، که چه درخواستی از مسئولین شهرستان دارید اعلام کرد: بارها از مسئولین شهرستان درخواست کرده بودیم تا تاتامی سالن ورزشی امام رضا (ع) را تعویض کنند. این تاتامی خراب است و باعث آسیب دیدگی پای ورزشکاران می شود. پای بنده نیز تاکنون چندین بار بخاطر این تاتامی آسیب دیده است. تعویض این تاتامی خواسته بنده و همه‌ی ورزشکاران این سالن می باشد.

سمیعی دربار بوسیدن  شانه مادرش در مراسم استقبال از وی گفت: مادرم را خیلی دوست دارم، او برای من زحمات فراوانی کشیده است. بوسیدن شانه او کمترین کاری بود که می توانستم انجام دهم.

2

3

4

5

6

7

8

9

انتهای پیام/