نماز جمعه این هفته نگین شهر با حضور پرشور مردم متدین این شهر برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام رضا دیلمی امام جمعه موقت نگین شهر در خطبه اول نماز جمعه پس از دعوت به رعایت تقوای الهی با استناد به کلام نورانی امیرالمومنین علی علیه السلام به بیان راهکارهای تعمق بخشی به معرفت دینی و احیای قلب و زنده دلی پرداخت و بیان داشت: کسب موعظه و نصایح اولیاء، ابرار و صلحای الهی، زهد و تقوا، ذکر و یاد مرگ، توجه به خشیت الهی، پوشاندن قلب به صبر و ایستادگی در برابر مشکلات و زیاده خواهی دشمن از جمله مولفه های احیای شانیت روح الهی قلب است.

حجت الاسلام دیلمی افزود: مدیریت تفکر و اندیشه و عمق بخشی به معرفت موجب ایجاد انگیزه و حرکت انسان می شود اگر این حرکت بر اساس تفکر و در مسیر عبودیت الی الله باشد بستر سعادت انسان را فراهم می کند.


امام جمعه موقت نگین شهر در خطبه دوم، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، از برگزاری فاخر برنامه های عاشورایی محرم و صفر و حضور گسترده جوانان در مراسمات، از مردم و متولیان امر تقدیر و آن را بهترین ره توشه قبر و قیامت برشمرد.

وی به خلق حماسه راهپیمایی یوم الله 13 آبان امسال اشاره کرد و آن را مقدمه ای فاخر برای راهپیمایی یوم الله 22 بهمن برشمرد و گفت: شما مردم غیور، ولایت مدار، لحظه شناس و دشمن شناس چه نیکو و با صلابت پاسخ یاوه گویی های رئیس جمهور قمار باز آمریکا و سران سلطه را دادید و بار دیگر ثابت کردید که با وحدت کلمه و با تکیه بر ظرفیت های عظیم انقلاب اسلامی، تا آخرین نفس از دستاوردهای عظیم آن دفاع می کنید.

حجت الاسلام دیلمی افزود: افول قدرت و انزوای آمریکایی ها در جهان محصول عظمت گفتمان انقلاب اسلامی و ایستادگی آگاهانه مردم است.

امام جمعه موقت نگین شهر سپس با تبریک فرا رسیدن روز کتاب و کتاب خوانی تصریح کرد: کتاب محوری ترین وسیله رشد و تعالی بشریت است، بزرگترین معجزه نبی مکرم اسلام از نوع کتاب است و اولین آیاتی که بر آن حضرت نازل شد امر به خواندن و قسم به قلم می باشد و جای تاسف دارد که امروز با توسعه شبکه های اجتماعی و جنگ رسانه ای و تبلیغی دشمن، امر کتاخوانی در خانواده ها کم رنگ شده است.

وی در ادامه با گرامیداشت سالروز بزرگداشت علامه محمد حسین طباطبایی صاحب اثر کتاب گراسنگ تفسیر المیزان، از فضایل و عظمت آن عالم فرزانه سخن گفت و او را از مفاخر جهان اسلام معرفی کرد و اظهار داشت: ما همواره باید قدردان زحمات علما، ابرار و شهدا باشیم زیرا آنها چراغ هدایت را بر اساس گفتمان قرآن و عترت برای ما زنده نگه داشتند.

انتهای پیام/