یکی دیگر از ویژه برنامه‌های چهل شب در چهل مسجد، با محوریت فاطمیه، تشکل‌های دینی، اسلام انقلابی در مسجد صاحب الزمان شهر نوده خاندوز برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام شهابی در همایش فاطمیه(س) ، تشکل های دینی، اسلام انقلابی که در مسجد صاحب الزمان (عج)  شهر نوده خاندوز برگزار شد، به نقش عظیم حضرت زهرا سلام الله علیها در دفاع از حریم ولایت پرداخت و اظهار کرد: ولایت ستیزی و مقابله با دیانت انقلابی و سیاسی‌، دو موضوعی که ریشه در کلام وحی قرآن و عترت دارد از همان ابتدا در صدر برنامه های مزورانه ی جبهه شرک و نفاق قرار داشت.

وی در ادامه بیان داشت: امام خمینی (ره) با تاسی از گفتمان فاطمی، علوی و حسینی، در مقابل نظام سفاک ستم شاهی ایستاد و روح خودباوری و بستر عزت مسلمین و تحقق تمدن بزرگ الهی را محقق ساخت.

حجت السلام شهابی افزود: برخی امروزه همسو با جربانات استکباری، سخن از اسلام رحمانی در مقابل اسلام انقلابی و جدایی دین از سیاست میزنند، موضوعی که برخلاف نص قرآن کریم یکی از سیاستهای استعماری برای ضربه زدن به روح ایستادگی و مقاومت جامعه دینی می باشد.

امام جمعه آزادشهر با استناد به سخنان مقام عظمای ولایت، به بیان برخی از ویژگیهای انقلابی گری پرداخت و حفظ و بسط آن را بسیار مهم توصیف کرد و خاطرنشان کرد: آثار و شواهد موجود نشان می دهد که برخی، به شکل پیچیده ای تلاش می کند تا بار دیگر تعریف و تفسیر واتیکانی مورد نظر خود از دین و احکام و ارزشهای دینی را جانشین آن چهره ای از دین کند که امام راحل(ره) در طول سالهای عمر پربرکتش برای جهانیان ترسیم نموده تا با ایجاد تحولی عمیق و بنیادین در افکار و روحیات مسلمین، زمینه های حضور و حاکمیت دین در هر بعد از ابعاد زندگی فردی و اجتماعی را فراهم سازد.

وی در پایان گفت: نظام سلطه و ایادی او با علم به اینکه آنچه در برابر ظلم می ایستد و علیه نظامهای فاسد مبارزه می کند، دین است، در تلاشند تا حرکت بر ضد خود را خنثی و آن را در قالب جریانی اجتماعی نفی کنند، دین را از صحنۀ سیاست کنار بزنند و با عنوان اینکه دین امری فردی و مربوط به امور درونی و اخروی است، مانع مداخلۀ دینی و مذهبی در امور سیاسی بشوند.

انتهای پیام/