مسئول بسیج اساتید استان گلستان در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و در جمع جوانان انقلابی شهرستان آزادشهر گفت: از بیانات حضرت آقا اینگونه استنباط می شود که نبود روحیه انقلابی و جهادی و عدم بهرمندی از ظرفیتهای مستعد جوانان علت عدم تحقق دستورات حضرت آقا و مشکلات کشور بوده است.

به گزارش تیتر آزاد، غلامرضا منتظری مسئول بسیج اساتید استان گلستان که به عنوان سخنران سومین جلسه مجمع جوانان انقلابی شهرستان آزادشهر دعوت شده بود، در تبیین گام دوم انقلاب اظهار کرد: امام صادق (ع) به عنوان یک آرزو و آرمان می فرمایند، اگر روزی حکومت اسلامی در اختیار ما قرار بگیرد، شبها برای امور برنامه ریزی و روزها آنها را اجرا می کنیم. 

وی افزود: شهید آیت ا... صدر نیز در نجف و زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید گفتند، خدا امروز رویای انبیاء را عملی کرد.

 منتظری بیان کرد: این انقلاب، فرصت و مسئولیت سنگینی است که بر عهده ما گذاشته شده است. انشاا... همه‌ي ما بتوانیم از این آزمون بزرگ الهی و این فرصت استثنایی سربلند بیرون بیاییم.

 منتظری گفت: در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب سه نکته وجود دارد. اول آنکه ، مقام معظم رهبری بیش از یک ماه برای طراحی و ارائه بیانیه گام دوم انقلاب وقت گذاشته اند و این نشان از اهمیت و حساسیت این بیانیه دارد. نکته بعدی اینکه، حدود ۴ روز نگارش این بیانیه طول کشیده است و چند گروه بطور مرتب آن را مورد بررسی قرار می دادند و امروز در اختیار ما قرار گرفته است.

مسئول بسیج اساتید استان گلستان تصریح کرد: اگر بناست از این بیانیه استفاده کنیم، خواندن با شتاب آن سودی نخواهد داشت، بلکه باید این بیانیه را آرام، عمیق و با دقت مطالعه و در بررسی هر کدام از کلید واژه‌ها توقف و تامل کرد و این نکته سوم در خصوص این بیانیه است.

سخنران مجمع جوانان انقلابی آزادشهر خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند، این بیانیه مختصر و مجمل است. بنابراین اگر در در کلید واژه ها توقف نکنیم و از گذشته عبرت نگیریم ، نمی توانیم تفسیر درستی از بیانات معظم له داشته باشیم. برای این منظور پیشنهاد می کنم که کتاب ۲ جلدی منظومه فکری حضرت آقا را مطالعه کنید.

وی اعلام کرد: در این کتاب دیدگاه حضرت آقا در خصوص موضوعات مختلف از ابتدای انقلاب تاکنون آورده شده است و منبع خوبی برای روشن شدن بهتر مطالب بیانیه گام دوم انقلاب است.

منتظری اظهار کرد: اینکه در آزادشهر کارگروه‌های تخصصی برای تبیین و تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب شکل گرفته است جای تبریک دارد و این شهرستان را در زمره اولین شهرستان پیشروی استان گلستان در این زمینه قرار داده است.

 مسئول بسیج اساتید استان گلستان افزود: اگر قرار است این کارگروه از غنی فکری برخوردار باشد و خروجی کارگروه‌ها از تکیه گاه علمی برخوردار باشد، حتما باید به این منظومه و فرمایشات دیگر معظم له متناسب با کلیدواژه‌های مورد بررسی رجوع شود.

سخنران مجمع جوانان انقلابی آزادشهر بیان کرد: در پایان هر فراز بیانیه گام دوم می شود آه سرد حضرت آقا را احساس کرد. مثلا در پایان بحث علم، حضرت آقا می فرمایند، من این را به کرات و بارها گفته‌ام، امیدم به شما جوانهاست.

وی تصری کرد: این موضوع خیلی سنگین است که چرا با وجود تکرار زیاد حضرت آقا، موضوعات تحقق نیافته است! از بیانات حضرت آقا اینگونه استنباط می شود که نبود روحیه انقلابی و جهادی و عدم بهرمندی از ظرفیتهای مستعد جوانان علت عدم تحقق دستورات حضرت آقا و مشکلات کشور بوده است.

منتظری گفت: در جای جای بیانیه گام دوم، رسالت سنگینی بر دوش جوانان گذاشته شده است. حضرت آقا از یک جهاد سخن می گوید. در جایی معظم له می فرمایند، با حرکت آهسته و آرام و احیانا خواب آلود نمی توان به پیشرفت دست پیدا کرد، روحیه جهادی این قالب را می شکند. هر کجا در کشور به پیشرفت دست پیدا کردیم، با روحیه جهادی بوده است.

مسئول بسیج اساتید استان گلستان خاطرنشان کرد: حضرت آقا می فرمایند، جوانان عزیز، شما بدون توجه به تجارب گران سنگ نقش آفرینان گام اول به هدف دست پیدا نمی کنید. مبادا غرور بر سیمای جوان ما بنشیند و چشم بر پیشینه ببندد.

سخنران مجمع جوانان انقلابی آزادشهر ادامه داد: اگر بناست جوانان  نقش آفرینی کنند، چهرهای بزرگسال باید اهل ایثار باشند و فرصت و فضا را در انتقال مدیریت به نسل جوان فراهم کنند. باید نسل جوان را باور کنیم. در کنار این باور باید کادر سازی انجام شود، کاری که مردم آزادشهر شروع کرده اند.

وی در پایان گفت: باید نسل جوان شانه‌های خود را زیر این بار مسئولیت قرار دهد و از مشاوره و تجربیات نسل قدیم استفاده کند. تجربیات تلخ وشیرینی که باعث به نتیجه نرسیدن یا نتیجه رسیدن کاری شده است.

انتهای پیام/