یکی از فرماندهان محور مقاومت اسلامی در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که در آزادشهر برگزار شده بود، گفت: حاج قاسم بسیار ساده زیست ، شجاع و ولایتمدار بود. ایشان، سرباز ولایت بودن را از رئیس جمهوری بالاتر می دانست.

به گزارش تیتر آزاد، وجیه الله مرادی ، یکی از فرماندهان محور مقاومت اسلامی که سخنران مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در آزادشهر بود، ضمن تبریک و تسلیت شهادت این شهید والا مقام، اظهار کرد: امشب می خواهم از آنچه با چشم خود دیده‌ام بگویم نه از شنیده‌هایم.

وی افزود: شهید سلیمانی بسیار ساده زیست بود. با وجود اینکه فرماندهی محور مقاومت اسلامی را بر عهده داشت، دفترش بسیار ساده‌ای بود و در آن یک میز ساده و چند صندلی قدیمی وجود داشت. ایشان همواره در ماموریت بود، اما هیچگاه حق ماموریت نگرفت.وی حتی خانه خود را وقف کرده بود و در خانه سازمانی زندگی می کرد.

سردار مرادی تصریح کرد: حاج قاسم بسیار ولایتمدار بود و همواره خود را سرباز ولایت می نامید و دوست نداشت که وی را سرلشکر صدا کنند. ایشان می گفت، دوست دارم بنده را با نام حاج قاسم جبهه های دفاع مقدس صدا بزنند.

این فرمانده محور مقاومت اسلامی بیان کرد: بعد از نظر سنجی‌ای که حاج قاسم را به عنوان دومین فرد محبوب ایران بعد از امام خامنه‌ای معرفی می کرد، عده ای شایعه درست کرده بودند که ایشان می خواهد رئیس جمهور شود، از شهید سلیمانی در این خصوص سوال کردیم و حاج قاسم گفت؛ من سرباز ولایت هستم و حاضر نیستم این افتخار را با تمام دنیا عوض کنم، ریاست جمهوری که چیزی نیست.

سخنران مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در آزادشهر خاطرنشان کرد: حاج قاسم بسیار شجاع بود. هر وقت برای بازدید از مناطق عملیاتی می آمد، سوار بر موتور می شد و به خط می رفت و سنگر به سنگر از نیروهای مقاومت سرکشی میکرد و با آنها سخن می گفت.

24

وی ادامه داد: در برخی از میدانهای جنگ با داعش، گاهی نیروها از جنگ با تفنگ گلایه می کردند و درخواست زدن مواضع داعش با خمپاره یا موشک را داشتند، اما حاج قاسم می گفت، داعش مردم را سپر دفاعی خود کرده است و ما نمی خواهیم حتی از دماغ یک بیگناه خونی جاری شود. زمانی که مردم سپر دفاعی داعش هستند شما به آنها شلیک هم نکنید که مبادا یک بیگناه کشته شود.

سردار مرادی گفت: تفکر حاج قاسم تفکر مقاومت است. مقاومتی که در برابر زیادخواهی آمریکا و استکبار ایستاده است. عده‌ای بزدل غربزده در کشور مردم را از آمریکا و ارتش آن می ترساندند و همواره دم از مذاکره می زنند، اما دیدید که آمریکا آن چیزی که تبلیغ می کنند نیست و ما پایگاه آن را موشکباران کردیم و آنها جرات پاسخ دادن هم نداشتند.


این فرمانده محور مقاومت اسلامی در پایان تاکید کرد: زمان هخامنشیان ایران با لشکرکشی به کشورها تا دریای مدیترانه راه پیدا کرد و با گذشت زمان این دسترسی را از دست داد، بعد از ۲ هزار و اندی سال با تشکیل جبهه مقاومت و بدون لشکرکشی به کشورها و با ایجاد وحدت بین مسلمانان و مردم مظلوم جهان و ایستادن در کنار آنها برای مقابله با متجاوزان، استکبار و مزدورانش توانستیم بار دیگر به مدیترانه راه پیدا کنیم.

انتهای پیام/