رییس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر گفت : ۵۰ درصد از مدارس فعال شهرستان آزادشهر نیازمند نوسازی هستند.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، قربانعلی بذرافشان رییس آموزش و پرورش شهرستان آزادشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه بمناسبت آغاز هفته شورای آموزش و پرورش گفت: نیمی از مدارس تخریبی و تعمیری شهرستان فاقد فضای مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان است، ولی به دلیل کمبود فضای آموزشی مجبوریم از حداقل‌های خود استفاده کنیم.

بذرافشان افزود: در شهرستان آزادشهر چهار طرح آموزش و پرورش درحال اجراست که از بین آن‌ها سالن نیمه تمام ورزشی بزودی تکمیل می‌شود و مدرسه ۶ کلاسه در حال ساخت شهر نوده نیز با اعتبار ۷ میلیارد ریالی و با مشارکت خیرین مدرسه‌ساز، ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در ایام دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

او گفت: در طول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ کمک‌های نقدی و غیرنقدی داوطلبانه اولیای دانش‌آموزان به ۳ میلیارد ریال رسید که در سطح استان رتبه اول را به خود اختصاص داده و درآمد‌های حاصله از محل ۵ درصد از عوارض ساخت و ساز در شهرداری نیز بیش از ۲ میلیارد ریال بود که برای تعمیر، ساخت و ساز و ایجاد فضای آموزشی هزینه شد.

بذرافشان با اشاره به موفقیت‌های بدست آمده آموزش و پرورش این شهرستان افزود: شهرستان آزادشهر در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۷ توانست ۳۱۵ رتبه انفرادی در رشته‌ها و موضوعات مختلف در سطوح استانی، کشوری و بین المللی کسب نماید که جایگاه نخست استانی را در این زمینه به خود اختصاص داده‌است

مدیر آموزش و پرورش آزادشهر با اشاره به وضعیت بیسوادی در شهرستان گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ در سطح شهرستان ۲۴۰۰ نفر بیسواد در رده‌های سنی ۱۰ تا ۴۹ سال داشتیم که در این ۳ سال حدود ۶۰۰ نفر در طرح سوادآموزی شرکت کردند.

او گفت: اعتبارات کل نوسازی آموزش و پرورش آزادشهر در سال ۹۷ بیش از ۱۶ میلیارد ریال بود و در سال جاری نیز این اعتبار بیش از ۲۸ میلیارد ریال است.

انتهای پیام/ن