مدیر جهادکشاورزی آزادشهر از توزیع ۵۷۵ تن بذر گندم برای کشت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش تیتر آزاد، حسین ممشلی مدیر جهادکشاورزی آزادشهر دررابطه با کشت محصولات پاییزه در این شهرستان گفت: در سال زراعی جاری، تاکنون قرارداد کشت گندم در سطح چهار هزار و ۸۴۸ هکتار با یک هزار و ۱۲۹ بهره‌بردار منعقد و برای آن حدود ۵۷۵ تن بذر توزیع شده است.

او با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود سطح کشت گندم به ۱۰ تا ۱۱ هزار هکتار برسد، افزود: تاکنون ۳۰ هکتار گندم در این شهرستان کشت شده است.

مدیر جهادکشاورزی آزادشهر گفت: در رابطه با کشت کلزا تاکنون قرارداد دو هزار و ۴۱۱ هکتار با ۵۶۶ بهره بردار به ثبت رسیده و ۱۳۵ هکتار از اراضی شهرستان به زیر کشت کلزا رفته است.

ممشلی افزود: برآورد‌ها نشان‌دهنده رسیدن سطح زیر کشت کلزا به ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار هکتار در ازادشهر است، هرچند کمبود بارش ممکن است این پیش‌بینی را تحت تاثیر قرار دهد.

او با اشاره به کشت جو گفت: برای کشت ۱۷۳ هکتار با ۴۵ بهره‌بردار ثبت قرارداد شده که تاکنون ۸۶ هکتار کشت و از سطح سبز ۴۵ هکتار برخوردار است، ۱۰ تن بذر جو هم بین کشاورزان توزیع شده است.

ممشلی ادامه داد: تاکنون حدود ۸۰۰ تن کود اوره برای محصولات پاییزه توزیع شده و ۱۰ تن کود فسفات نیز آماده توزیع است.
او افزود: اهمیت امر به گونه‌ای است که مسئولان حراست و بازرسی مدیریت به طور مستمر در مراکز تابعه حاضر شده و بر حضور کارشناسان در محل کار و همچنین ثبت قرارداد محصولات پاییزه و توزیع نهاده‌های کشاورزی نظارت می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی آزادشهر گفت: قیمت خرید تضمینی گندم ۴ هزار تومان، کلزا ۷ هزار و ۸۰۰ تومان و جو ۲ هزار و ۳۷۹ تومان در فصل زراعی جاری در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/