جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه آزادشهر گفت: سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر یکی از مهم ترین روزهای تاریخ دفاع مقدس است.

به گزارش تیتر آزاد، سرهنگ دوم پاسدار حسین میرعرب رضی در جلسه هماهنگی بزرگداشت سوم خرداد شهرستان آزادشهر ، این روز را نقطه عطف در تاریخ دفاع مقدس برشمرد و اظهار کرد: سوم خرداد بزرگترین نماد مقاومت و مهمترین سمبل فتح و پیروزی مردم غیور ایران اسلامی در مقابله با استکبار جهانی است.

وی بر لزوم تشریح و تبیین آثار و دستاوردهای حماسه سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر برای نسل جوان امروز جامعه تاکید کرد و افزود: سوم خرداد نه صرف یک پیروزی بلکه امروز این روز به بخشی از هویت مردم ما یعنی غرور و پایمردی تبدیل شده است.

جانشین فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه آزادشهر ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) فتح خرمشهر را فتح ارزش‌های اسلامی و انقلابی دانسته‌اند چراکه با فتح خرمشهر بار دیگر صلابت و اقتدار اسلام و مسلمین بر جهانیان به اثبات رسید و مسلمانان را از یک جنگ نابرابر پیروزمندانه خارج ساخت.

وی اظهار داشت: حماسه سوم خرداد را مردانی رقم زدند که ولایت‌پذیری و عشق به امام آن‌ها را به صحنه آورده بود.

وی خاطرنشان کرد: فتح خرمشهر دنیایی از حرف‌های معنوی بوده که در قالب ایستادگی و مقاومت بیان شده است.

میرعرب افزود: در این ایام در سطح شهرستان برنامه های متنوعی از سوی سپاه و با همکاری دیگر ادارات و ارگان ها برگزار خواهد شد که از جمله برنامه های شاخص می توان به، برگزاری یادواره شهدا، ، دیدار با خانواده های معظم شهدا، برپایی نمایشگاه های عکس و صبحگاه مشترک نیروهای مسلح اشاره کرد.

 انتهای پیام/