عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزارت کار باید هر چه سریع‌تر از برادران عزیزمان، کارگران بیکار شده معدن آزادشهر حمایت کند.

به گزارشتیترآزاد، نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص عدم تحقق وعده‌های دولت برای احقاق حقوق جان‌باختگان و کارگران حادثه معدن آزادشهر بعد از گذشت چهل روز، اظهار داشت: متأسفانه در حالی معدن آزادشهر بعد از گذشت 40 روز از آن واقعه تلخ راه‌اندازی نشده است که صدها نفر از معدن کاران بیکار مانده و دولت هنوز حقوق جان‌باختگان را پرداخت نکرده است.

وی افزود: دولت تنها تعداد کمی از معدن کاران را به بیمه بیکاری معرفی کرده است و صد و هشتاد و پنج نفر دیگر از معدن کاران تحت پوشش بیمه بیکاری قرار نگرفته‌اند.

قاضی پور بابیان اینکه به نظر می‌رسد دولت می‌خواهد کار را تعطیل کند، تصریح کرد: این امر بیانگر اهمال‌کاری وزارت صنعت و معدن و کار و تعاون است. وزارت کار باید هر چه سریع‌تر از برادران عزیزمان، کارگران بیکار شده معدن آزادشهر حمایت کند، وزارت صنعت و معدن نیز باید مجوز مجدد را مشروط به ادامه کار همه کارگران عزیز ارائه دهد.

نماینده مردم ارومیه بابیان اینکه آقایان وزیر دغدغه قشر کارگری را ندارند، ادامه داد: این در حالی است که آقای ربیعی با رویکرد حمایت از کارگر وزیر شد و قرار بود از دولت هم برای این قشر هزینه کند اما متأسفانه آنچه در عمل دیدیم این بود که از کارگران برای دولت هزینه کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما تا آخرین لحظه در مجلس پیگیر احقاق حق کارگران عزیز معدن آزادشهر هستیم تا بتوانیم حق‌وحقوق را احیا کنیم.

انتهای پیام/