یادواره ۹ شهید دانشجو و شهید مدافع حرم شهرستان های آزادشهر و رامیان امروز صبح در سالن همایش های دانشگاه آزاد آزادشهر برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، یادواره ۹ شهید دانشجو و شهید مدافع حرم شهرستان های آزادشهر و رامیان امروز صبح در سالن همایش های دانشگاه آزاد آزادشهر برگزار شد.

حجت الاسلام جعفر رعایتی نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا گلستان که به عنوان سخنران این مراسم دعوت شده بود، ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته وحدت و بزرگداشت روز دانشجو، خطاب به حاضران اظهار کرد: شاید عده ای از ما بپرسند که هدف از برگزاری این یادواره ها چیست و چرا هزینه می کنید؟ در پاسخ این به این افراد جوابهای زیادی می شود داد، اما دو جواب است که برای ما از همه مهمتراست.

حجت الاسلام رعایتی ادامه داد: جواب اول ما این است، اگر امروز ما در امنیت و آسایش زندگی می کنیم، همه و همه مرهون خون شهدا و امام شهدا است و یادواره شهدا حداقل کاری است که ما می توانیم در جواب ایثار این عزیزان انجام دهیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا افزود: و جواب دوم ما این خواهد بود، این یادواره شهدا ها برای شناساندن اهداف شهدا و معرفی آن به جامعه است. همان اهدافی که باعث سربلندی مسلمین و ایرانیان شده است. اما گاهی برخی ها فراموش می کنند، این یادواره شهدا فرصتی خوبی است که به برخی ها تذکراتی بدهیم.

سخنران مراسم ضمن یادآوری شرایط زمان قبل انقلاب خاطرنشان کرد: کشور ما در قبل از انقلاب زیر یوغ استکبار بود و کشورهای قدرتمند کشور ما را استعمار کرده بودند. اما بعد از انقلاب، شرایط عوض شد و با وجود همه دشمنی استکبار جهانی ، کشور ما استقلال خود را حفظ کرد.

photo ۲۰۱۷ ۱۲ ۰۵ ۱۲ ۲۶ ۱۷

وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب و در زمان جنگ، تمام دنیا دست به دست هم داده بودند تا انقلاب ما را به شکست بکشانند و تحریم های ان زمان خیلی بیشتر از تحریم های اکنون بود. در جنگ تحمیلی، غیر از سوریه که بخاطر پول و لیبی که بخاطر دشمنی با آمریکا هیچ کشوری به ما سلاح نمی فروخت و ما با سختی مهمات دفاع از خود را تهیه می کردیم.

حجت الاسلام رعایتی افزود: با وجود همه تحریم های اقتصادی و نظامی دنیا، جوانان ایرانی مانند شهید تهرانی مقدم ها توانستند موشک بسازند و ما را برای دفاع از کشور خودکفا کنند. ما هرگز برای صنعت موشکی مذاکره نخواهیم کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه نینوا در ادامه سخنانش در خصوص توطئه فرهنگی دشمنان تصریح کرد: دشمنان با تهاجم فرهنگی سعی دارند تا غیرت و دینداری را از جوانان ما بگیرند و برنامه های زیادی را طراحی کرده اند. از قبح شکنی گناه تا مشغول کردن جوانان به تماشای فیلم های مختلف و به بطالت کشاندن اوقات آنها، برای همین بود که رهبر انقلاب به جوانان دانشجو فرمودند شما افسران جنگ نرم این کشور هستید.

سخنران مراسم افزود: اگر ملت و مسئولین دست به دست هم بدهند ابهت شرق و غرب را خواهیم شکست. اگر تکیه بر خدا داشته باشیم و پشتیبان ولایت فقیه باشیم مطمئن باشید دشمن ها را یکی پس از دیگری به زانو در خواهیم آورد. همچنان که می بینید، یمنی هایی که هیچ چیز نداشتند عربستان را به زانو در آوردند. زیرا وعده خدا است که مستضعفین بر مستکبرین غلبه خواهند کرد.

در ابتدای مراسم نیز ، سید مهدی حسینی رئیس دانشگاه آزاد آزادشهر ضمن خیر مقدم و تبریک هفته وحدت و روز دانشجو، گفت: شهدای ما امام حسین (ع) و شهدای کربلا را الگوی خود قرار دادند و مردانه در برابر دشمنان ایستادند.

photo 2017 12 05 12 53 05

حسینی ضمن معرفی سرداران شهید هشت سال دفاع مقدس و دعوت دانشجویان به بررسی زندگی نامه آنها ، اظهار کرد: صحبت درباره شهادت، شهامت و شجاعت بسیار راحت است و بنده الان بدون اینکه پاهایم بلرزد به راحتی در این خصوص سخنرانی می کنم، اما زمانی که انسان در دست دشمن گرفتار شود و با شناخت از سوابق دشمنی که انسانها را به بدترین وضع به شهادت می رساند، سر خود را بالا نگهدارد و پاهایش نلرزد مردانگی می خواهد.

رئیس دانشگاه ازاد آزادشهر ادامه داد: بله، ما در نسل امروز جوانانی همچون شهید حججی ها را داریم که برای سربلندی یک ملت در اسارت داعش خونخوا، با وجود جراحت، راست قامت ایستاده بود و زانوهایش نمی لرزید و باعث سربلندی یک ملت شد.

وی افزود: سن انسان که از ۳۵ می گذرد وابستگی هایش به خانواده و تعلقات دنیا بیشتر می شود، اما شهید حاج احمد غلامی ها از همه تعلقات دنیا دل کندند و برای دفاع از حرم اهل بیت و مقابله با دشمنان در بیرون از مرزهای کشور بپا خواستند .

حسینی در ادامه سخنانش در خصوص صنعت موشکی ایران گفت: صنعت موشکی ما قابل مذاکره نیست، امروز بدون هیچ وابستگی ای موشک ساختیم و دشمنان را در هزاران کیلومتر آنطرف تر به زانو در می آوریم. باز هم متذکر می شوم که این سپر دفاع موشکی ما هرگز قابل مذاکر نیست.

در انتهای مراسم نیز از پدر شهید حاج احمد غلامی تقدیر شد.

photo ۲۰۱۷ ۱۲ ۰۵ ۱۲ ۱۳ ۲۷
انتهای پیام/