مدیرکل زندان های استان گلستان در مراسم افتتاح دفتر انجمن حمایت از زندانیان آزادشهر و رامیان اظهار کرد: مباحث حمایتی حدود 400 زندانی حوزه قضایی آزادشهر و رامیان بر عهده هیئت مدیره و افراد حاضر در این انجمن قرار می گیرد.

به گزارش تیتر آزاد، علیرضا رضوانی امروز در جلسه افتتاح انجمن حمایت از زندانیان شهرستان های آزادشهر و رامیان که در فرمانداری آزادشهر برگزار شد، اظهار کرد: آقای شفایی فرماندار آزادشهر، اولین فرماندار استان هستند که از انجمن حمایت از زندانیان حمایت همه جانبه کرده و 500 متر زمین نیز به این انجمن اهدا کردند.

رضوانی ادامه داد: مسئولین برای برقراری امنیت با مجرمین برخورد کرده و آنها را حبس می کنند. اما حبس مجرمین باعث بروز مشکلات زیادی در خانواده آنها می شود. این مشکلات آثار مخرب زیادی بر خانواده زندانی دارد از منزوی شدن آنها گرفته تا محرومیت از تحصیل فرزندان آنها بدلیل مشکل اقتصادی که باید فکری به حال این موضوع کرد.

مدیر کل زندانهای استان گلستان افزود: این آثار سوء، بعضا تا حدی زیاد می شود که در نگاه گزینشی نیز افرادی که عضوی از خانواده خود را در زندان دارند با داشتن تمام محسنات، از نعمت داشتن شغل مناسب محروم می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از وظیفه سازمان زندان ها حمایت از خانواده فرد زندانی است و ما با همکاری برخی تشکل ها و ادارات دولتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره بهزیستی، اداره کار و رفاه اجتماعی، درصدد خدمات رسانی مناسب در این زمینه هستیم.

رضوانی افزود: ما زندانی ها و حتی زندانیانی که پس از تحمل حبس آزاد می شوند را، به تناسب توانایی های آنها، با برگزاری کلاس های مهارت های زندگی، ترک اعتیاد و نیز اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال، تحت پوشش قرار می دهیم.

مدیرکل زندان های استان گلستان با اشاره به برخی کمبودهای قانونی در این خصوص گفت: یکی از حلقه های مفقوده در حمایت از خانواده زندانیان، نبود قوانین مناسب در این رابطه می باشد و لازم است قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی با همکاری هم، قوانینی برای الزام حمایت از افراد زندانی و خانواده های آنان تدوین نمایند.

 وی اعلام کرد: از بین 200 زندانی آزاد شده که تسهیلات مالی برای ایجاد اشتغال دریافت کرده اند، تنها یک فرد به زندان بازگشت است و این موضوع نشان می دهد، اگر بتوانیم معضل اشتغال این دسته از افراد را حل کنیم، برگشت دوباره آنها به زندان را شاهد نخواهیم بود.

رضوانی در رابطه با کمبودهای فرهنگی در خانواده های زندانیان تصریح کرد: در این خانواده ها، مادر به عنوان سرپرست مجبور به کارکردن برای امرار معاش است و فرزندان، کسی را بالای سر خود نمی بینند و این موضوع می تواند بحران فرهنگی در خانواده ایجاد نماید.

مدیرکل زندان های استان گلستان در خصوص فعالیت انجمن حمایت از زندانیان در گنبد کاووس بیان کرد: انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گنبدکاووس علاوه به رسیدگی به مشکلات زندانیان این شهرستان و خانواد آنها، به دو شهرستان آزادشهر و رامیان نیز کمک می کرد که با ایجاد این انجمن در آزادشهر، با همکاری خیرین و مسئولان دو شهرستان مذکور، مباحث حمایتی حدود 400 زندانی حوزه قضایی آزادشهر و رامیان بر عهده هیئت مدیره و افراد حاضر در این انجمن قرار می گیرد.

بعد از جلسه مسئولین شهرستان های آزادشهر و رامیان، دفتر انجمن حمایت از زندانیان این دو شهرستان را افتتاح کردند.

خبرنگار: پویا رجبلو

انتهای پیام/