نماز جمعه آزادشهر، با حضور پرشور مردم انقلابی آزادشهر در روز تولد سرور بانوان دوعالم حضرت زهرا (س) در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام والمسلمین عین ا... شهابی امام جمعه و خطیب جمعه امروز آزادشهر بعد از دعوت نفس خود و مومنان به تقوای الهی و تبریک تولد حضرت فاطمه الزهرا (س) و روز مادر، اظهار کرد: انصافا خانواده فاطمی ، موفق ترین خانواده ها است. آن خانواده ای که خط و مشی زندگی خانواده حضرت فاطمه (س) را در پیش بگیرند بطور حتم زندگی خوبی خواهند داشت.

وی ادامه داد: نتیجه زندگی فاطمی، فرزندانی همچون امام حسن و امام حسین و بانویی همچون حضرت زینب و زندگی ای سراسر عشق و محبت خواهد شد.

خطیب جمعه آزادشهر خاطرنشان کرد: حضرت زهرا (س) در همه کارها نیت پاک و اخلاص داشت. ظاهر و باطن حضرت زهرا (س) در ارتباط با همسرش یکسان بود و هر زندگی ای که این خاصیت در بین اعضای آن نباشد فاطمی نیست.

حجت الاسلام شهابی ادامه داد: زندگی فاطمی شاخص هایی دارد. در زندگی فاطمی توجه به روحیات همسر، پرهیز از تقاضاهای ناممکن، استقبال از پیشنهاد همسر، شازگاری با همسر، تواضع در بربر همسر، اظهارمحبت به همسر، حمایت و دفاع از همسر، زینت ظاهر و باطن برای همسر بودن، همکاری در منزل و .... جزء شاخصه های اصلی به حساب می آید.

امام جمعه آزادشهر افزود: در زندگی فاطمی از هر کاری که باعث تزلزل خانواده شود پرهیز می شود.

وی در ادامه گفت: حضرت زهرا مادری ناهمتا و زنی نمونه بود. حضرت فاطمه الزهرا (س) الگوی کامل زن مسلمان است. در مسائل عبادی، در مسائل فرهنگی، در مسائل سیاسی، در مسائل اقتصادی، در همه ی موقعیتهای زندگی، در تحکیم خانواده و ... بهترین الگویی برای زنان عالم است.

خطیب جمعه آزادشهر تصریح کرد: زنی با شاخصه های حضرت زهرا باید الگوی زنان باشد، نه زنان غربی که در شبکه های ماهواره ای به عنوان ابزار از آنها استفاده می کنند. شرافت و کرامت زنان را واقعا نابود کردند. در مسائل صنعتی ، در کارهای سخت، ارزانترین نیرو، نیروی زن بوده و بدترین استفاده را از آنها می کنند. این تساوی و عدالت است! اینها را دین ما قبول ندارد.

حجت الاسلام شهابی ادامه داد: اسلام تعالی ، ترقی و عزت زن را می خواهد. روش و رفتاری که غربی ها دارند کاملا مردود است. امروز اگر جایگاه و شرافت زن لکه دار شده است، بطور حتم بخاطر فرهنگ غلط غربی است.

وی اظهار کرد: متاسفانه عده ای می آیند در تولد حضرت زهرا (س) به بزن و بکوب و رقص و آوازه خوانی می پردازند و در شبکه های مجازی پخش کرده و به آن افتخار می کنند و بی حجابی را تبلیغ می کنند، مسئولین فرهنگی کجا هستند؟!.

امام جمعه آزادشهر ادامه : ما باید در این روز نکته های آموزنده ای از زندگی حضرت زهرا را به بانوانمان یاد بدهیم و زندگی فاطمی را تبلیغ کنیم، نه تبلیغ فرهنگ غلط غربی که جز تزلزل ارزش و جایگاه زن نتیجه ای نداشته وندارد.


خطیب جمعه آزادشهر خاطرنشان کرد: این انقلاب ثمره خون شهیدان است. آخرین شهید ما ، شهید مدافع وطن شهید حدادیان که به تازگی در خیابان های تهران و در ملاء عام میله آهنی در چشمش فرو کردند و به بدترین شکل شهیدش کردند. بعد از این قصه بعد بیایم این کارها و این برنامه ها را اجرا کنیم!

حجت الاسلام شهابی بیان داشت: متاسفانه عده ای می آیند مطرح می کنند که حجاب اجباری نبوده و اختیاری بوده است. حجاب رکن دین است و نباید بگذاریم عده ای بیاییند رکن دینی ما را لکه دار کنند.

وی ادامه داد: امروز خانم ها باید به هوش باشند و به جوش بیایند و مشت محکم بر دهن این آدم ها بزنند. آنها که اهل قلم هستند بروند در رسانه ها فعالیت کنند و نگذارند تا پرده دری کنند و حجب و حیا را از بین ببرند.

امام جمعه آزادشهر تاکید کرد: کسانی که حرف از اختیاری بودن حجاب می زنند، دیندار نیستند، زیرا خانواده دیندار از مسئله حجاب دفاع می کند.

خطیب جمعه آزادشهر به هفته نیکو کاری اشاره کرد و گفت: انفاق در اسلام زیاد سفارش شده است و خداوند در قرآن می فرماید؛ در راه خدا انفاق کنید و اگر انفاق نکنید خودتان را به هلاکت انداختید ، پس احسان کن زیرا خدا انسانهای نیکو کار را دوست دارد.

حجت الاسلام شهابی افزود: در انفاق باید شرافت و کرامت فردی که به آن انفاق می شود، حفظ شود . سفارشات بسیاری در این خصوص شده است که منت گذاشتن انفاق را از بین می برد.

وی در پایان به آغاز ثبت نام حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: حوزه های علمیه انسانهای نابغه می خواهد، چه در علم و چه در ایمان، پس فرزندانی که در درس و ایمان نابغه هستند را در حوزه ثبت نام کنید تا دین خدا را یاری کنند و به خدمت امام زمان (عج) درآیند.

انتهای پیام/