رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مصدومین شب گذشته گفت:شب گذشته در شهرستان آزادشهر ۳ نفر به بیمارستان حضرت معصومه مراجعه کردند که دچار سوختگی سطحی شده بودند.

به گزارش تیتر آزاد، دکتر پرویز گلزاری رئیس شبکه بهداشت شهرستان آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص مصدومین شب گذشته اظهار کرد: متاسفانه با وجود تبلیغات زیاد رسانه ها در نشان دادن عواقب ترقه و آتش بازی ، باز هم شاهد چهار شنبه سوری آخر سال بودیم. شب گذشته در شهرستان آزادشهر ۳ نفر به بیمارستان حضرت معصومه مراجعه کردند که دچار سوختگی سطحی شده بودند و با درمان سرپایی مرخص شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه نوع مصدومیت افراد در امسال نسبت به سال گذشته کم خطر تر بود. سال گذشته یک نفر در چهارشنبه سوری از ناحیه چشم آسیب دید که منجر به عمل جراحی شد. اما امسال سوختگی های سطحی در دست و انگشتان داشتیم.

رئیس شبکه بهداشت بیان داشت: سن مصدومین از ۲۲ سال کمتر است. مصدومین امسال یک کودک ۱۰ ساله ( سوختگی سطحی از ناحیه انگشت دست چپ)، یک نوجوان ۱۷ ساله (سوختگی سطحی از ناحیه دست چپ و زیر چشم) و یک جوان ۲۲ ساله (سوختگی سطحی از ناحیه انگشت اشاره دست راست) بودند.

گلزاری ادامه داد: کودک ۱۰ ساله مراجعه کننده به بیمارستان از ساکنان روستای قره قاچ شهرستان رامیان بود. از خانواده ها درخواست داریم در چهارشنبه آخر سال مواظب کودکان خود باشند و همه نسبت به هم مسئولیت پذیر باشیم و دیگران را از عواقب اجرای این سنت خرافی و اشتباه آگاه کنیم.

وی در پایان سخنانش اعلام کرد: در خصوص نظارت بر بازار شب عید، در دو روز گذشته در آزادشهر ۵ واحد صنفی متخلف را پلمپ کردیم و نظارت ها بیش از پیش ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/