نماز جمعه امروز آزادشهر، با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار این شهر با امامت امام جمعه این شهر برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام و المسلمین عین ا... شهابی خطیب نماز جمعه آزادشهر، ضمن تبریک عید مبعث و دعوت خویش و مومنین به تقوای الهی اظهار کرد: این روزها ولیعهد عربستان به دوره گردی در کشورهای غربی افتاده است و برای خوش خدمتی به آمریکا و اسرائیل در هر کشوری که می رسد، خیلی بزرگتر از قد و قواره اش علیه ایران اسلامی لفاظی می کند. بر همگان واضح و روشن شده که آل سعود نوکر آمریکا و صهیونیست است و بهتر بگوییم، آل سعود، صهیونیستی می باشند و مردم مسلمان باید آنها را سر جایشان بنشانند تا به خیانتهای خود ادامه ندهند.

وی ادامه داد: چه کسی باور می کند که شاه عربستان پیرو دین پیامبر اسلام باشد و اینگونه دست به قتل و عام مسلمین بزند. سعودی ها نوکر صهیونیستها هستند و روزی خواهد رسید که مانند صهیونیستها عمرشان به پایان خواهد رسید.

خطیب جمعه آزادشهر افزود: دنیا مشاهده کرد ، همان کشورهای غربی که داعیه دفاع از عدالت و آزادی را دارند، چگونه به استفبال و بدرقه قاتل کودکان، زنان و مردم بی گناه یمنی و حامی داعش رفتند.

حجت الاسلام شهابی در خصوص اوضاع سوریه گفت: خنده دار است که این کشورهای غربی، بمب های شیمیایی که خود ساخته اند و نوکران آنها این بمب ها را بر سر مردم سوریه می ریزند، بعد خودشان جمع می شوند و ملت و دولت سوریه را محکوم می کنند.

امام جمعه آزادشهر تصریح کرد: چه کسی باور می کند، دولت سوریه بمب شیمیایی بر سر مردم خود بریزد، آن هم مردمی که همراه و وفادار به این دولت می باشند و از آن حمایت می کنند! هر زمانی که مردم سوریه پیروز می شوند، غربی ها این تهمت ها را می زنند و کاری می کنند تا مردم سوریه به پیروزی کامل نرسند.

وی در خصوص دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با امام خامنه ای خاطرنشان کرد: حضرت آقا خطاب به مسئولین، یادآور روحیه انقلابی و خدمتگذاری حاکم بر مدیران اوایل انقلاب شد. در اصل باید بگوییم مقایسه آن موقع با الان انجام شد. مردم و آقا از مسئولین انتظار دارند که زندگیشان مانند زندگی شهید رجایی، شهید باهنر، فرماندهان شهید سپاه و بزرگان خدمتگذاری که علی وار زندگی کردند و از دنیا رفته اند، باشد و از زندگی اشرافی مدل مدیران لیبرال غربی خودداری نمایند.


خطیب جمعه آزادشهر ادامه داد: سزاوار نیست مسئولین نظام اسلامی به سراغ وام ها، کارخانه ها، زندگی اشرافی و ... بروند. مسولان نباید برای زندگی از وسایل خارجی استفاده کنند. فرزندان آنها نباید در خارج باشند و به سبک غربی تربیت شوند، زیرا فردی که با فرهنگ غرب پرورش یافته بدرد این نظام نمی خورد.

حجت الاسلام شهابی بیان کرد: مسئول جمهوری اسلامی باید مانند امیرالمومنین، مانند بنیانگذار این انقلاب، مانند رهبر معظم انقلاب و مانند عوام مردم زندگی کند. این نظام خونها و جوانها داده است و رشادتهای زیادی برای به ثمر رسیدن آن انجام شده است. از قوه قضاییه می خواهیم، زندگی مسئولین را به دقت بررسی کند.


امام جمعه آزادشهر افزود: حضرت آقا در آن دیدار فرمودند؛ آیا رفتارها ئ احساسات تحسین برانگیز آن زمان را به یاد دارید؟! آیا آن بی اعتنایی به مال دنیا و اهتمام به خدمت را به یاد دارید؟! اشکال کار این است که گاهی ارزشها فراموش می شود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب فرمودند، راه جلوگیری از مبتلا شدن به غفلت و سقوط تدریجی، مراقبه است و همه ی ما مسئولان جمهوری اسلمی احتیاج به تعمیر قلب خود داریم. 

 خطیب جمعه آزادشهر اظهار کرد: حضرت آقا در بخش دیگری از فرمایشات خود تاکید بر لزوم ساماندهی فضای کسب و کار به عنوان زیر بنای اقتصاد داشتند. انجام این کار وظیفه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی می بیاشد و آن ستاد پیگیر حل مشکلات است، این کار باید با نیرو و انگیزه جوان دنبال و پیگیری شود. 

حجت الاسلام شهابی در آسیب شناسی شرایط اشتغال اعلام کرد: متاسفانه درصد بالایی از بازنشسته ها در ادارات، کارخانه ها، مدارس غیر انتفاعی، ... ، وزارتخانه ها و حتی به عنوان وزیر مشغول به کار هستند و این ظلم بزرگی به جوانان کشور است. اگر شما می خواهید واقعا درصد بیکاری را پایین بیاورید، چرا از جوانان خوش استعداد کشور که مدارک عالی دارند استفاده نمی کنید؟! بازنشسته ها می توانند بهترین مشاوران برای مدیران جوان باشند. کار اجرایی نیاز به نیروی جوان دارد و اگر بازنشسته ها همان توان جوانی را داشتند بازنشست نمی شدند.

امام جمعه آزادشهر در رابطه با شرایط ایجاد شادی در جامعه گفت: جوانهای جامعه ما از بیکاری افسرده شده اند، با ایجاد اشتغال و فراهم کردن شرایط ازدواج آنها باید به شاد شدن جامعه کمک کرد. اینکه ورزشگاه بزنیم و جنگ شادی راه بیندازیم چاره شاد کردن جامعه نیست.

وی ادامه داد: عده ای می خواهند به بهانه شاد کردن جامعه، با موسیقی های کذایی و رقاصی ها اهداف پلید و کثیف خود را دنبال کنند. اگر نگاهی به زندانها بیندازید خواهید دید، اکثر کسانی که در زندان هستند و به جرم دزدی، کلاهبرداری، خیانت، جنایت و ... زندانی شدند از خانواده های متدین نیستند. سوق دادن جامعه به سمت بی بندوباری راه شاد کردن جامعه نیست بلکه راهی بسوی گسترش بی قانونی است.

حجت الاسلام شهابی افزود: روحانیت با شادی در چارچوب مخالف نیست. در احادیث و روایات بسیاری آمده است که با شاد کردن دل مردم بهشت را برای خود واجب کنید. اگر شادی کردن در چارچوب اسلام باشد روحانیت از آن حمایت هم خواهد کرد. با خیلی از برنامه ها می شود دل جوانان را شاد کرد. با رقاصی و موسیقی غنا نشاط به جامعه نخواهد آمد. 

انتهای پیام/

امام علی (ع) در فرازی از حکمت ۳ نهج البلاغه می فرمایند: «فقر و تهیدستی، مرد زیرک را در برهان، کند و ناتوان می سازد و انسان فقیر در شهر خود نیز غریب و بیگانه است»