برنامه 20 اردیبهشت نود با محوریت بررسی هفته بیست و نهم لیگ برتر و انتخابات فدراسیون فوتبال از ساعت 22:34 دوشنبه از شبکه سه آغاز شد.

 به گزارش تیترآزاد، عادل فردوسی پور در ابتدای برنامه ضمن تبریک ولادت امام حسین(ع) گفت مجمع فدراسیون فوتبال برگزار شد ، مجمعی که برخلاف پیش بینی منجر به انتخاب رئیس شد.

نظرسنجی برنامه اختصاص به پیش بینی تیم های اول و دوم لیگ از بین استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال تهران دارد.  در برنامه امشب پرسیده شد قهرمان و نایب قهرمان لیگ پانزدهم کدام تیم ها خواهند بود. گزینه های نظرسنجی به این شرح است: ۱- استقلال خوزستان و پرسپولیس ۲- استقلال خوزستان و استقلال ۳- پرسپولیس و استقلال خوزستان ۴- پرسپولیس و استقلال ۵- استقلال و استقلال خوزستان ۶- استقلال و پرسپولیس

خلاصه ای از آنچه در برنامه ۲۰ اردیبهشت نود خواهیم دید پخش شد که شامل بخش های زیر بود:

حواشی انتخابات رئیس فدراسیون فوتبال
ماجرای طراحی عجیب لباس تیم ملی
تقابل رحمتی و قلعه نویی در روز شکست استقلال از تراکتورسازی
بازگشت امید به اردوی پرسپولیس و به اوج رسیدن رقابت با استقلال خوزستان در روز آخر

 جدول لیگ مرور شد و پس از آن گزارش حواشی برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال و انتخاب مهدی تاج به ریاست پخش شد.(ویدیو)

 بررسی حالات مختلف احتمال قهرمانی تیم ها انجام شد که استقلال خوزستان ۶۳ درصد شانس دارد، پرسپولیس ۳۳ درصد و استقلال ۴ درصد.

بخش دوم حواشی مجمع که به مصاحبه های آتشین بعد از برگزاری انتخابات می پرداخت پخش شد.

عادل فردوسی پور با اشاره به انجام مراسم رونمایی از پیراهن تیم ملی گفت این چیه اصلا؟! زیرپوشه انگار! قشنگ میتونن این لباس رو برای  آقای گری لینه کر بفرستن که گفته بود اگر لسترسیتی قهرمان بشه با لباس زیر برنامه اجرا می کنه و می تونه از همین لباس استفاده کنه! در ادامه آیتم گزارش مراسم رونمایی از لباس بی کیفیت تیم ملی پخش شد.

در ادامه برنامه حسینی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال تماس گرفت و اعلام کرد این پیراهن اصلی نیست و فقط می خواستیم بگوییم اسپانسر تیم ملی جیووا است و پیراهن های تیم به شکل دیگری خواهد بود!

محمدفنایی به عنوان کارشناس داوری به برنامه اضافه شد و قرعه کشی مسابقه پیام کوتاه هفته قبل به کمک او انجام شد.

بازی استقلال خوزستان در مشهد برابر پدیده و برتری تیم ویسی یک قدم مانده به قهرمانی به عنوان اولین بازی هفته پخش شد.

ترین های هفته بیست و نهم لیگ قسمت بعدی بود که بخش های زیر را شامل می شد: 
حرکات تکنیکی هفته: حسن بیت سعید(استقلال خوزستان - دو بار) هاشم بیگ زاده(ذوب آهن)، کریم اسلامی(صبا)، محمد ایران پوریان(تراکتورسازی)، طالب ریکانی(استقلال اهواز)، یوسف وکیا(فولاد)، مصطفی احمدی(سیاه جامگان)، امیرحسین فشنگچی(فولاد)، محمدرضا خلعتبری(سپاهان)، فرشاد احمدزاده(پرسپولیس)، اکبر ایمانی(فولاد)، مهرداد محمدی(راه آهن - دو بار)، محمدامین درویشی(گسترش فولاد)، حسین شنانی(ملوان)، لئوناردو پیمنتا(گسترش فولاد)، محمد ابراهیمی(گسترش فولاد)، غلامرضا رضایی(سایپا)، فرزاد حاتمی(تراکتورسازی)
کار تیمی برتر هفته: تراکتورسازی مقابل استقلال
موقعیت از دست رفته هفته: فرید بهزادی مقابل ملوان
پاس گل برتر هفته: وحید امیری مقابل فولاد
مهار برتر هفته: محمد ناصری مقابل ذوب آهن
گل برتر هفته: سروش رفیعی مقابل استقلال

۷۶۱ هزار نفر تا ساعت ۲۳:۲۰ در نظرسنجی شرکت کردند که  ۷۰،۵ درصد پرسپولیس  و استقلال خوزستان را قهرمان و نایب قهرمان و ۱۷،۶ درصد استقلال خوزستان و پرسپولیس را اول و دوم در انتهای لیگ پیش بینی کردند.

 داوری بازی پدیده - استقلال خوزستان بررسی شد و فنایی درباره آن گفت: برای تکل عجیب نظرزاده در دقیقه یک بازی روی پای بازیکن استقلال خوزستان کارت زرد کافی بود. یونش شاکری به دلیل لگد کردن پای بازیکن حریف باید اخراج می شد.

خلاصه بازی پرگل گسترش فولاد و پرسپولیس با برتری سرخپوشان و بازگشت امید قهرمانی به این تیم در ادامه پخش شد.

داوری بازی گسترش فولاد و پرسپولیس بررسی شد و فنایی در این خصوص گفت: محمد ابراهیمی در محوطه جریمه خودش به مدافع پرسپولیس خورد و اومانیا ایستاده بود و خطایی نکرد که پنالتی باشد. پا انداختن انصاری به بازیکن گسترش بعد از زمین خوردن کارت زرد داشت. روی یک ضربه کاشته در محوطه جریمه روی مگنو باتیستا خطا شد و او را زمین زدند که باید یک پنالتی برای گسترش فولاد اعلام می شد.

 کلیپ صحنه های جذاب هفته بیست و نهم همراه با موسیقی پخش شد.

تیم منتخب هفته ۲۹ لیگ برتر بر اساس نمرات تیم آنالیز برنامه نود اعلام شد که همه بازیکنان نمره مشترک ۲ را گرفته بودند.

در ادامه بازی ملوان و صبای قم با تساوی دو تیم در انزلی روی آنتن رفت.

بازی پرحاشیه استقلال و تراکتورسازی با شکست تلخ آبی پوشان و کم شدن شانس قهرمانی این تیم در ورزشگاه آزادی پخش شد که محور اصلی حواشی آن درگیری های مهدی رحمتی با امیر قلعه نویی بود.

داوری مسابقه استقلال - تراکتورسازی بررسی شد و فنایی گفت: درباره اعتراض های رحمتی داور به او تذکر داد و چون ادامه پیدا کرد به او اخطار داد و اگر باز هم ادامه بدهد از حد و اندازه یک بازیکن بیشتر می شود. روی صحنه گل تراکتور روی رحمتی خطایی نشد ولی تکل بازیکن تراکتور خطا بود و با کف پا بازیکن استقلال را قبل از به ثمر رساندن گل زد. هل دادن دو بازیکن تراکتور توسط شهباززاده در محوطه جریمه خطایی نبود. اخراج سروش رفیعی درست بود و به درستی کارت زرد دوم را گرفت.

آنالیز بازی استقلال و تراکتور که اشاره به اشتباهات متعدد کادرفنی استقلال داشت پخش شد. در همه بازی هایی که عمران زاده و حاج محمدی زوج خط دفاعی استقلال را تشکیل داده اند این تیم گل خورده.

نود درجه و مرور طنز مسابقات هفته بیست و نهم لیگ برتر قسمت بعد بود که اتفاقاتی مثل شاد کردن کودکان در ورزشگاه توسط دروازه بان پدیده، مشکل بینایی دروازه بان گسترش و کوتاهی قد لوبانوف، پاسخ فرشاد احمدزاده به پست لئونادرو دی کاپریو درباره دریاچه ارومیه، دعوای رحمتی و قلعه نویی به سبک دعوای دبستانی ها، درگیری تماشاگران استقلال با هم به سبک درگیری های فضای مجازی و خداحافظی دوباره فرهاد مجیدی از فوتبال پس از دیدن استادیوم پر از تماشاگر را شامل می شد.

سایت برنامه نود و بخش های مختلف آن توسط عادل فردوسی پور بررسی شد که مرور بیانیه جدید کارلوس کی روش هم شامل آن بود.

گزارشی درباره تیم هایی که پس از سقوط از لیگ برتر نابود شدند و دیگر به عرصه فوتبال برنگشتند پخش شد.

پس از آن خلاصه مسابقه تیم های ذوب آهن و سیاه جامگان با برتری تیم گل محمدی روی آنتن رفت.

مسابقه راه آهن مقابل سپاهان و برتری حیاتی زردپوشان تهران برای فرار از سقوط در ادامه به پخش رسید.

مهدی تاج رئیس جدید فدراسیون فوتبال روی خط تلفنی نود آمد و اولویت های خودش در مقطع کنونی را تهیه امکانات تیم ملی، حل مشکل بازیکنان سرباز، اردوهای تیم ملی و مشکل حق پخش تلویزیونی عنوان کرد.

خلاصه بازی نفت تهران مقابل فولاد مسابقه بعدی این هفته بود که در جدول پخش قرار گرفت.

و در نهایت بازی استقلال اهواز برابر سایپا به عنوان آخرین مسابقه هفته روی آنتن رفت.

داوری بازی های پخش شده بررسی شد که فنایی درباره مسابقه ذوب آهن - پدیده گفت: سرنگونی حسینی در محوطه پدیده خطایی نبود و بازیکن ذوب آهن خودش را به بازیکن سیاه جامگان زد. پنالتی ذوب آهن درست نبود و دروازه‌بان پدیده دستش را روی زمین گذاشت و به بازیکن ذوب آهن برخورد نکرد.
مسابقه سایپا - استقلال اهواز: دروازه بان در شرایط تک به تک با کف پا مهاجم استقلال اهواز را زد و باید اخراج می شد و به نظر می رسید خطا داخل محوطه و پنالتی بود. کارت زرد دوم و اخراج بازیکن سایپا درست بود.

از نود تا نود شامل مرور حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور بخش بعدی بود که اعتراض شدید مدیرعامل سیاه جامگان به داور و تهدید شدن به مرگ، تنبیه عجیب بازیکنان گسترش پس از شکست مقابل سپاهان، جلسه کارلوس کی روش و رئیس جدید فدراسیون فوتبال، انتخاب سرپرست جدید سازمان لیگ پس از پایان لیگ، صدور رای بازی استقلال تراکتورسازی در آینده نزدیک و ابتلای حسام فتاحی مربی تیم جوانان سپاهان به سرطان بخش های مختلف آن را تشکیل می داد.

فرزاد مجیدی سرپرست تیم فوتبال استقلال روی خط تلفنی نود آمد و درباره حواشی این تیم و ماجرای درگیری رحمتی و قلعه نویی صحبت کرد.

بررسی عملکرد لژیونرهای فوتبال کشور در هفته گذشته آیتم بعدی نود بود که به تصویر کشیده شد.

مرور مسابقات هفته ششم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا در ادامه انجام شد.

سپس صفحه اول روزنامه های ورزشی سه شنبه از روی سایت برنامه نود مرور شد.

مسابقات هفته سی و ششم لیگ دسته اول پس از آن بررسی شد.

پخش گزارشی درباره تیم نابود شده شموشک نوشهر آخرین بخش نود این هفته بود.

با نمایش آخرین نتایج نظرسنجی برنامه این هفته نود ساعت ۱:۴۸ بامداد به پایان رسید. در پایان با شرکت بیش از دو میلیون و ۱۰ هزار نفر، ۶۷،۲ درصد پرسپولیس را قهرمان و استقلال خوزستان را نایب قهرمان لیگ معرفی کردند و ۱۹،۷ درصد استقلال خوزستان و پرسپولیس را تیم های اول و دوم در انتهای لیگ پانزدهم پیش بینی کردند، ۴،۲ درصد هم قرار گرفتن پرسپولیس و استقلال را در انتهای فصل در رده اول و دوم حدس زدند.

 
انتهای پیام/