برنامه نود این هفته از ساعت 22:45 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و ساعت 2:20 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

به گزارش تیتر آزاد، به نقل ازباشگاه خبر نگاران، برنامه نود این هفته از ساعت 22:45 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت.

برنامه این هفته نود در حالی در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس روی آنتن رفت که عادل فردوسی پور از مخاطبان برنامه اش خواست نتیجه این بازی را پیش بینی کنند.

بعد از بررسی مختصر عملکرد نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بخش اول مصاحبه مفصل و صمیمی گزارشگر نود با علیرضا فغانی داور بین المللی ایران پخش شد. فغانی را در این مصاحبه، پدر، همسر و پدر همسرش همراهی می‌کردند. این داور بین المللی در بازگویی خاطراتش گفت: یکبار در درس شیمی نمره ۲۵ صدم گرفتم! پدر فغانی هم با بیان اینکه خستگی‌اش با قضاوت علیرضا فغانی در فینال جام ملت‌ها در رفته بود، درباره تنبیه کردن پسرش در زمان کودکی، گفت: یکی، دو بار وقتی علیرضا بچه بود، او را نوازش کردم!

مهدی تارتار سرمربی تیم صبای قم یکی از میهمانان تلفنی برنامه این هفته بود. او در اظهار نظری عجیب در اعتراض به اشتباهات مکرر داوری گفت که حاضر است او را از فوتبال محو کنند ولی شرایط فعلی فوتبال درست شود.

بعد از صحبت‌های تارتار، بازی سپاهان با نفت مسجد سلیمان و حواشی عجیب این مسابقه پخش و از آن رونمایی شد. اواسط نیمه دوم بازی تماشاگران تیم نفت با پرتاب سنگ و اشیای مختلف به سمت زمین باعث شدند مسابقه دقایقی متوقف شود.

همچنین صحبت‌های هفته گذشته محمود گودرزی وزیر ورزش علیه کارلوس کی‌روش از دیگر مباحثی بود که فردوسی پور به آن پرداخت. مجری برنامه نود در این خصوص گفت: انتظار از دولت تدبیر و امید این است که تیم ملی آرامش داشته باشد. هرچند بعد از صحبت‌های وزیر عده ای صحبت های او را تلطیف کردند و گفتند که منظور او چیز دیگری بوده است. امیدوارم به وزیر مشورت بهتری داده شود و فضا برای ایشان شفاف و باز شود.

ابراهیم میرزابیگی کارشناس داوری برنامه این هفته بود. به گفته این کارشناس، مدافع تراکتورسازی در بازی با استقلال باید در دقیقه ۱۷ از زمین اخراج می‌شد. میرزابیگی همچنین تاکید کرد که دو گل راه آهن به پیکان صحیح نبوده است.

صمد مرفاوی سرمربی تیم پیکان هم روی خط برنامه آمد و درباره درگیری‌اش با رامین رضائیان مدافع تیم راه آهن، گفت: رضائیان بازیکن من بوده و برایش زحمت کشیده بودم ولی او برای شادی بعد از گل به محوط فنی مربیان ما آمد. اول به او گفتم از این قسمت بیرون برود. واقعا درست نیست بازیکنان یک تیم در محوطه فنی مربیان حریف شادی کنند.

از ابتدای برنامه قرار بود صادق درودگر مدیرعامل باشگاه نساجی مازندران مدارکی را دال بر وجود فساد و تبانی در لیگ دسته اول افشا کند ولی بنا به دلایلی این افشاگری رخ نداد.

بیش از ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در مسابقه پیش بینی نتیجه دربی شرکت کرده بودند که ۵۰ درصد به برد پرسپولیس، ۳۲ درصد به برد استقلال و ۱۸ درصد به تساوی این دیدار رای داده بودند.

سوال مسابقه پیامکی این هفته به پیش بینی نتیجه دربی 80 اختصاص یافته بود.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟

ابراهیم میرزابیگی کارشناس داوری این هفته برنامه نود بود.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟

تصاویری از مسابقات نمایندگان کشورمان در هفته آخر گروهی لیگ قهرمانان آسیا پخش شد.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

عملکرد نمایندگان ایران در ادوار مختلف لیگ قهرمانان آسیا پخش شد.

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

آمار مسابقه پیامکی پس از گذشت 20 دقیقه از آغاز برنامه:

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + تصاویر

قسمت اول مستند زندگی برترین داور فوتبال کشور علیرضا فغانی پخش شد. 
 
جدول مسابقات و برنامه لیگ بررسی شد.

گزارش نود درجه پش شد که طی آن با ادبیاتی طنز آمیز به اتفاقات هفته اخیر فوتبال لیگ ایران پرداخته شده بود.

گوشه هایی از دیدار تیم های سایپا - استقلال خوزستان به همراه مصاحبه های مربیان و بازیکنان پخش شد.

درخواست برای انتقال سایپا به آمل و کاشان 
 
پس از پخش بازی سایپا فردوسی پور توضیحاتی درباره شایعه انتقال سایپا به یکی از شهرستان ها مطرح کرد و گفت مسئولان تربیت بدنی تهران و البرز باید با این مسئله مخالفت کنند. دلیلی ندارد تیمی که زحمتش در این استان کشیده شده و دوبار اینجا قهرمان شده  به استان دیگری داده شود. من همچنان نگران انتخابات مجلس هستم که عده ای دنبال استفاده از آن و بردن تیم به شهرهای خودشان هستند که نباید تکرار شود. 
 
در ادامه برنامه مسئولان با گل محمدی مسئول تربیت بدنی استان البرز تماس گرفتند که وی گفت درخواست برای انتقال سایپا از آمل و کاشان به ما ارائه شده. عادل فردوسی پور با اعلام این مطلب گفت یک سری از دوستان که خیلی هم ورزشی نیستند این درخواست را ارائه کردند و دوست دارند زحمات این تیم به نام خودشان ثبت شود و به اهداف خودشان برسند ، امیدواریم تمام اتفاقات در فوتبال ما فوتبالی و ورزشی بیفتد. 
 
وی گفت با بیت اله رضایی مدیرعامل باشگاه سایپا هم تماس گرفتیم که او اعلام کرد درخواست انتقال سایپا به تهران را داشته ایم تا مسابقات تیم پخش مستقیم شود.

بخش جدیدی در برنامه امشب اضافه شد و به دلیل حساس بودن بازی ها پیش بازی نفت تهران و صبای قم گزارشی از صحبت های منصوریان ، سرمربی نفت تهران پیش از بازی مقابل صبای قم پخش شد که طی آن در مورد شرایط و وضعیت تیمش سخن گفت و حواشی جالبی از اردوی نفت پخش شد.

گزارشی از دیدار تیم های نفت تهران - صبای قم به همراه حواشی و صحبت های بازیکنان و مربیان دو تیم پخش شد.

داوری دیدارهای پخش شده توسط میرزابیگی مورد بررسی قرار گرفت.

مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال صبا روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: اگر در جریان بازی مقابل نفت تهران به سادگی از زمین بیرون می رفتم آیا اکنون روی خط برنامه شما می آمدم؟! 

وی افزود: من میخواهم صحبت کنم. در هفته یازدهم به خاطر مشکلات داوری از کارم برکنار شدم و پس از بازی داور خاطی از من عذرخواهی کرد. در جریان بازی با صبا نیز مشکلات داوری وجود داشت و اگر من و امثال من به خاطر این مشکلات و در نهایت عدم نتیجه گیری از کار بیکار شویم چه کسی پاسخگو خواهد بود؟! مگر من چه شغل دیگری دارم؟! امیدوارم مشکلات فوتبال ایران به زودی برطرف شود.

گوشه هایی از دیدار تیم های نفت مسجد سلیمان - سپاهان و حاشیه ها و صحبت های بازیکنان و مربیان تیم ها پخش شد.

گزارشی از فوتبالیست های کم توان ذهنی پخش شد که توسط گروه ورزش باشگاه خبرنگاران تهیه شده بود و این عزیزان از مشکلات خود و اعزام به اکوادور و رسیدگی نامناسب مسئولان به آنهاگله مند بودند.

آمار تحلیلی از دربی های گذشته و دربی پیش روی ۸۰ بررسی شد. بیشتر آمارهای پیش از این بازی به نفع پیش بینی برد استقلال بود. 

در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری
 
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری
در برنامه نود دیشب چه گذشت؟ + گزارش تصویری

گزارشی از تیم کم توانان ذهنی پخش شد.
 
از ۹۰ تا ۹۰ شامل بررسی حواشی یک هفته گذشته فوتبال کشور پخش شد.
 
حواشی عجیب و اتفاقات مسابقه نفت مسجدسلیمان و سپاهان و پرتاب سنگ و نارنجک به زمین در مسجدسلیمان پخش شد.
 
گزارشی از جلسه پرحاشیه وزیر ورزش با پیشکسوتان فوتبال پخش شد.

گزارشی از پیش بازی دیدار تیم های استقلال - تراکتورسازی و حواشی این دیدار به همراه صحبت های بازیکنان ، مربیان و هواداران پخش شد.

گزارشی از حاشیه های دیدار تیم های پیکان و راه آهن به همراه صحبت های مربیان و بازیکنان پخش شد و پس از آن گوشه هایی از این دیدار به تصویر کشیده شد.

قسمت دوم مستند زندگی برترین داور فوتبال کشور علیرضا فغانی پخش شد. 

عبدالصمد مرفاوی سرمربی تیم پیکان روی خط تلفنی برنامه آمد و ضمن گلایه از داوری دیدار تیمش مقابل راه آهن از حرکت جنجالی خود در این دیدار دفاع کرد و اظهار داشت نقصیری نداشته است.

دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد

سرمربی تیم فوتبال پیکان درخصوص این اتفاقات گفت: درگیری هایی بعد از گل اول ما شد اما من رفتم راه آهنی ها را آرام کردم و افراد را جدا می کردم و مشکلی نداشتم. دقیقه ۹۳ ما بازی برده را باختیم من ندیدم هیچ جای دنیا چنین اتفاقی بیفتد اما شاگرد من در صبا که برایش زحمت هم کشیدم آمد جلوی من خوشحالی کرد و گرد و خاک به پا کرد. 
 
وی افزود: در ابتدا من گفتم چرا آمدی اینجا حریم شخصی من هست و برو از اینجا. درست نیست که بازیکن حریف بیاید جلوی من در منطقه فنی شادی کند و سرمربی حریف هم می خواهد اینجا بازیکنش را ببوسد و این کار درستی نیست و طبیعی است عکس العمل نشان دهم. من دیدم این بازیکن ایستاده من را نگاه می کند و آن حرکت را انجام دادم، من باید از خودم دفاع کنم. 
 
مرفاوی ادامه داد: تبم من مظلوم واقع شده، یک گل خطا و یک گل آفساید به ما زدند و بازیکن و مربی حریف  آمدند جلوی من خوشحالی کردند انتظار دارید مثل چوب خشک بایستم عکس العمل نشان ندهم؟ اشتباهات داوری باعث شد ما بازی را واگذار کنیم. در این شرایط جدولی ما ضرر کردیم و چه کسی باید جواب ما را بدهد و شما انتظار دارید ما خیلی راحت از این مسئله بگذریم و بگوییم آقای داور دست شما درد نکند؟ خیلی راحت مربی حریف بعد از گل اول می آید به منطقه فنی ما شلوغ کاری می کند و ورق بازی را بر می گرداند، این کارها ارزش ندارد آدم به خاطر یک برد این قدر جنجال و شلوغ کاری کند.

وی اظهار داشت: همانطور که دیدید میرزابیگی کارشناس داوری برنامه یکی از گلهای تیم راه آهن را خطا و دیگری را آفساید دانست و با این شرایط نباید نتیجه را 3 بر 2 واگذار می کردیم و مشکلات داوری منجر به باختمان شد.

مسابقه گسترش فولاد و پرسپولیس همراه با حواشی آن منجر به بقای گسترش فولاد در لیگ پخش شد. سپس مسابقه ذوب آهن - ملوان 
 
و فولاد - پدیده مشهد پخش شد.

گزارش تقویم نود پخش شد و طی آن به اتفاقات فوتبالی و غیر فوتبالی در هفته سوم اردیبهشت ماه اشاره گردید.

دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد

از جمله بخش های این هفته می توان به بازی مشکوک ۱۸ اردیبهشت استقلال برابر شموشک در ۱۸ اردیبهشت ۸۴ با اشتباهات رامین محرم نژاد، تولد محمود کریمی، تولد فرانکو بارسی، روز هلال احمر، سالروز فاجعه ورزشگاه متقی ساری در بازی ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۰ شموشک برابر پرسپولیس و کشته شدن تعدادی از تماشاگران اشاره کرد.

عملکرد بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ های خارجی از جمله علیرضا حقیقی، سردار آزمون، نکونام و انصاری فرد مورد بررسی قرار گرفت.

آنالیزی از مسابقات هفته آینده تیم های انتهای جدولی برای بقا در لیگ پخش شد.

دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد
دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد

گزارش ایران نود و سفر به یزد و بررسی مشکلات فوتبال شهرستان بافق پخش شد.

طبق آمار مسابقه پیامکی، در پایان برنامه 50 درصد پرسپولیس و 32 درصد استقلال را برنده دیدار دربی 80 می دانستند؛ 18 درصد نیز نتیجه تساوی را برای دربی 80 پیش بینی کرده بودند.
 

دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد
دربی 80 به سود پرسپولیس رقم خورد


برنامه این هفته نود ساعت 2:20 بامداد سه شنبه به پایان رسید.

گزارش از : سید محمد رضا آقایی میر

انتهای پیام/