معاون اول رئیس‌جمهور گفت: با بدعهدی‌هایی که وجود دارد ساده‌لوحی است مذاکرات دیگری با این کشور بدعهد انجام شود، و برای هر مشکلی در کشور برنامه‌ریزی وجود دارد.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹ استانها البرز نظرات

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرج، اسحاق جهانگیری در همایش یازدهمین کنفرانس اقتصاد دوسالانه کشاورزی ایران که صبح امروز در سالن اجتماعات امام خمینی(ره) دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج برگزار شد اظهار داشت: استان البرز بسیار راهبردی و مهم است و امیدوارم این کنفرانس خوبی برای کشاورزی کشور باشد.

معاون اول رئیس جمهور با تقدیر از برگزارکنندگان این کنفرانس افزود: نهاد دانشگاه به‌عنوان مغز متفکر مسئولیت اصلی توسعه و علم و فناوری و تربیت مدیران کشور را به‌عهده دارد.

وی با بیان اینکه دانشگاه نهادی ثابت در تمام تصمیم‌گیری‌ها در کشور است گفت: نهادهای تخصصی و مدنی به‌عنوان پایه دوم در کشور است که صرفاً برای رسیدن به هدف علمی هزینه می‌کنند.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز اینکه برخی زیاده‌روی می‌کنند که دولت را همه‌کاره توسعه می‌دانند، اضافه کرد: ضدانقلاب خارج از کشور با برخی از مخالفان و دشمنان دولت هماهنگ شدند و القای حس بی‌دولتی در جامعه را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: کشور بیش از هر روز با بزرگ‌نمایی مشکلات روبه‌رو است و برخی از این بزرگ‌نمایی دستور کار برخی قرار گرفته است و افرادی از اقتدار دولتی نگران هستند.

جهانگیری با اظهار اینکه هیچ دولتی در جهان بدون مشکلات اقتصادی نیست، تصریح کرد: مشکلات اقتصادی ملت بزرگی مثل ایران را از بین نمی‌برد و در حوادث 4 دهه اخیر جمهوری اسلامی اتفاقات بسیاری وجود دارد و تخریب سرمایه‌های اجتماعی و امید مردم، آینده کشور را به‌خطر می‌اندازد.

وی با اشاره به اینکه گفت‌وگو مهم‌ترین پیام را به جامعه دارد و این پیام‌ها به برنامه‌ریزی منتهی می‌شود، گفت: بنده به‌عنوان مسئولی در دولت گفت‌وگو را نیاز کشور می‌دانم و افق‌های تازه‌ای در گفت‌وگو ایجاد می‌شود و می‌توان به مسائل آتی با دیالوگ امید داشت.

معاون اول رئیس جمهور با ابراز اینکه فشارهای جهانی سبب شد که ایرانی‌ها به ایرانی بودن خود افتخار نمی‌کردند، گفت: در مذاکرات قبل از برجام متوجه شدیم که با تحریم‌های سخت حتی یک حساب به اسم ایرانیان در خارج باز نمی‌شد.

وی با تأکید بر اینکه "من می‌دانم کشور با ابرچالش‌هایی روبه‌رو است"، خاطرنشان کرد: حالا آمریکایی‌ها که IQ پایینی دارند می‌گویند سر ما در برجام کلاه رفته است ولی تنها آمریکا در مذاکرات برجام وجود نداشت و برجام جزو افتخارات دیپلماسی تاریخ جهان است.

جهانگیری با بیان اینکه مسائل کشور تک‌بعدی نیست و مشکلات کشور مرکب است، عنوان کرد: با بدعهدی‌هایی که وجود دارد ساده‌لوحی است مذاکرات دیگری با این کشور بدعهد انجام شود، و برای هر مشکلی در کشور برنامه‌ریزی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه برهم زدن توافق برجام روسیاهی برای آن‌ها است، گفت: برجسته‌ترین مسائل کشور سیاسی است و باید فهم درستی در مسائل کشور پیدا کرد و تفاهم در ابعاد سیاسی بسیار حائز اهمیت است.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رشد سال 96، مثبت 4.5 درصد بوده است، تصریح کرد: در مسائل اقتصادی با یک فهرست بلندبالای چالش‌ها روبه‌رو هستیم و با بیکاری، سرمایه گذاری، معیشت مردم و فقر جمعی از مردم کشور روبه‌رو هستیم.

وی ادامه داد: مسائل اجتماعی و محیط زیست در بخش‌های مختلف به مسئله جدی در کلان‌شهرها و برخی شهرهای جنوب غرب کشور تبدیل شده که ریزگرد‌ها یکی از این موارد است.

انتهای پیام/