سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به اخبار رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه ایران رئیس‌جمهور آمریکا را تهدید به مرگ کرده است، تأکید کرد که ترور بزدلانه رهبران خارجی مختص آمریکا و اسرائیل است و نه ایران.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در پیامی توئیتری به اخبار برخی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر اینکه حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران آشکارا دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را تهدید به مرگ کرده است، واکنش نشان داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در توئیتر نوشت: «بزدلی ترور رهبران خارجی مختص و نشان تجاری آمریکایی-اسراییلی است، و نه ایرانی. واشنگتن تایمز باید پخته‌تر از آن باشد که اخبار جعلی نشر داده و تعصبات ضدایرانی پخش کند - هرچند که این نشریه پیش از این نیز در ازای دریافت پول مطالبی از فرقه تروریستی و غیرقانونی منافقین منتشر کرده است. مخاطبین شما استحقاق مطالب بهتری دارند.»

نشریه آمریکایی واشنگتن تایمز اخیراً با تحریف سخنان حسن روحانی مبنی بر اینکه ترامپ و ترامپیسم ظرف چند روز آینده به زباله‌دان تاریخ سپرده خواهد شد، مدعی شده بود که روحانی به‌طور آشکار دونالد ترامپ را تهدید به مرگ کرده است.

حسن روحانی روز چهارشنبه دهم دی‌ماه طی سخنانی در نشست هیئت دولت، در خصوص ترور بزدلانه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی به فرمان دونالد ترامپ تأکید کرد: یکی از آثار این کارِ احمقانه این است که بحمدالله دوران ترامپیسم تمام شد و چندروز دیگر تاریخ این قاتلِ وحشی که این‌همه جنایت کرد، به زباله‌دان سپرده می‌شود و ما از این نظر که ترامپیسم قبل از سالگرد شهادت سردار سلیمانی پایان یافت، بسیار خوشحالیم؛ البته این کار مردم آمریکا بود و ملت آمریکا فهمید او لیاقت این را ندارد و مطمئنم بعد از ترامپ شرایط بهتری برای ثبات و امنیت منطقه خواهد بود.

انتهای پیام/