Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/titreazad/domains/titreazad.ir/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

رئیس‌جمهور گفت: بی‌تردید برخورد و مبارزه با رانت و ویژه‌خواری‌ها ما را به اجرای عدالت نزدیک‌تر خواهد کرد.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور امروز یکشنبه در جلسه هیأت دولت با قدردانی از بیانات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در ترسیم نکات راهبردی برای دولت سیزدهم، اظهار داشت: رهنمودهای مقام معظم رهبری برای دولت جدید به‌عنوان چراغ راه است و دستورالعمل‌ها و راهکارهای ارائه‌شده، توسط همه دولتمردان مورد توجه قرار خواهد گرفت تا در عرصه عمل اجرایی شود.

رئیس جمهور با اشاره به اهمیت توجه به عدالت و عدالت‌خواهی و تأکید رهبر معظم انقلاب در این خصوص، اظهار داشت: باید هر لایحه و بخشنامه‌ای در دولت یک پیوست عدالت داشته باشد و در همه بخش‌های دولت این موضوع مورد توجه جدی قرار بگیرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه مکمل اجرای عدالت، مبارزه با فساد و بسترهای فسادزا است، خاطرنشان کرد: اعضای دولت برای اینکه ساختارهای فسادزا از بین برود باید بازنگاهی در مجموعه دستگاه خود انجام دهند و برای اصلاح ساختارهای فسادآفرین و قطع کردن دستهای پنهان رانت و فساد، اقدام کنند.

وی گفت: بی‌تردید برخورد و مبارزه با رانت و ویژه‌خواری‌ها ما را به اجرای عدالت نزدیک‌تر خواهد کرد.

رئیسی توجه به موضوع تعارض منافع را مورد تأکید قرار داد و گفت: این‌که بعضی از تصمیمات در دستگاه‌ها به‌موقع اتخاذ نمی‌شود و یا در زمان مناسب به اجرا در نمی‌آید، بعضاً به‌خاطر وجود تعارض منافع است لذا باید نسبت به این مسأله حساسیت داشت و لازم است هم خود دستگاه و هم وزارت اطلاعات و دستگاه‌های نظارتی دست‌های پنهانی را که مشکل ایجاد می‌کنند شناسایی و با آن برخورد کنند.

رئیس جمهور با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص فعال شدن سامانه‌های الکترونیکی و تأثیر آن در مبارزه با فساد، ابراز کرد: اگر در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله بانک‌ها، گمرکات، دارایی و مالیات این سامانه‌ها به هم متصل شوند، ضمن اینکه مقدمه شکل‌گیری دولت هوشمند ایجاد می‌شود، با ایجاد شفافیت زمینه فساد نیز از بین می‌رود. اتصال سامانه‌ها به یکدیگر اهمیت زیادی دارد و باید سریع‌تر این کار انجام شود.

رئیسی تأکید کرد: حلقه مفقوده، در اجرای تصمیمات و نظرات خوبی که اتخاذ می‌شود، بخش پیگیری است که این موضوع مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بود و باید 2 برابر تصمیمات، حوزه پیگیری‌ها فعال باشند تا تصمیمات به‌موقع تحقق پیدا کنند، لذا دستگاه‌های مختلف باید بخش‌هایی را در حوزه مسئولیت خود برای پیگیری امور ایجاد کنند.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت جوانان و جوان‌گرایی در بدنه دولت، گفت: امروز بهترین زمان برای توجه به جوانان در بدنه مدیریتی دولت است و می‌توان اقدامات خوب و مناسبی در این زمینه انجام داد. باید به جوانان میدان دهیم تا در عرصه عمل استعداد و توان خود را به منصه ظهور برسانند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به مشکلات کشور در زمینه اقتصادی، خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید در نشست‌های مختلف به‌ویژه با نخبگان درون‌‌سازمانی و برون‌سازمانی راهکارهای مناسبی را برای عبور از شرایط نامناسب اقتصادی فعلی تدوین کنند تا براساس آن در مسیر رفع مشکلات گام برداشت.

رئیس جمهور گفت: فروش نفت به‌عنوان یکی از محورهای اساسی و موضوع بازگرداندن پول‌هایی که به‌ناحق در سایر کشورها بلوکه شده است باید به‌صورت فوری در دستور کار دستگاه‌های مربوطه قرار بگیرد و با جدیت دنبال شود.

رئیسی با تذکر اینکه انجام اقدامات فوری و ضروری نباید دولت را از توجه به اقدامات ریشه‌ای و پایدار کشور غافل کند، اضافه کرد: کارهای زیربنایی و اساسی کشور باید به‌طور جدی توسط همه دستگاه‌های دولتی مورد توجه قرار بگیرد و دولت در این زمینه اهتمام ویژه خواهد داشت.

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: راهبرد جدی رهبر معظم انقلاب را که "نباید مشکلات اقتصادی به رفع تحریم موکول شود" دولت با قوت پیگیری خواهد کرد و ضمن اینکه به‌دنبال رفع تحریم‌ها خواهیم بود، اما تلاش برای رفع مشکلات کشور را به تحریم متصل نخواهیم کرد و به‌گونه‌ای عمل خواهیم کرد که در شرایط تحریم هم بتوانیم با توجه به اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های داخلی کشور را اداره کنیم.

رئیسی با ابراز اینکه امروز نگاه همه دلسوزان و دغدغه‌مندان نظام به تصمیمات دولت است، تأکید کرد: امروز باید مهار تورم و گرانی و تلاش برای رونق تولید و رفع مشکلات مردم را در سرلوحه اقدامات خود قرار دهیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه براساس گزارش‌های موجود حدود 40 درصد از ظرفیت بخش تولید و صنعت معطل و بلااستفاده است، اظهار داشت: باید کارگروهی با حضور وزارتخانه‌های مربوطه اعم از صمت و اقتصاد ایجاد شود که ضمن پایش کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و شهرکهای صنعتی، ظرفیتهای موجود اما تعطیل یا نیمه‌تعطیل را شناسایی و مشکلات موجود را برطرف کند و این‌گونه اقدامات می‌تواند ضمن ایجاد اشتغال رونق تولید را نیز به‌همراه داشته باشد.

انتهای پیام/+