سیاسیون و تحلیلگران چپ و راست و فعالان رسانه ای استان گلستان از انتصابات اخیر مرکز استان مخصوصا فرماندار و معاونش برداشت انتخاباتی دارند .

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما ؛ ماجرای انتصاب فرماندار گرگان و گمانه زنی هایی که برای این سمت طی سالهای گذشته مخصوصا دولت تدییر و امید صورت گرفت ، همواره یک جلوه پررنگ داشت ؛ انتخابات .

در واقع تحلیلگران و سیاسیون معتقدند این همه سر و صدا و دعوا بر سر انتخاب فرماندار مرکز استان بی معنی بوده و این سمت فقط یک جاست که از قدرت و اهمیت برخوردار است ؛ انتخابات .

اینکه قائم مقام حزب اعتماد ملی دو بار به گلستان سفر می کند و طی جلسه ای پنهانی با دو نماینده لیست امید گرگان در مجلس بر سر مهره مشترک برای تصدی این نهاد تاکید می کنند یعنی اینکه این سمت بدرد یک جا می خورد ؛ انتخابات .

وقتی یحیی خاکی فرمانده گردان دوران دفاع مقدس با 80 ماه جبهه را فقط به دلیل قانون مندی و رای نیاوردن کاندیداهای جریان اصلاح طلب در دور اول در برکنار می کنند یعنی این سمت یک جا مهم است ؛ انتخابات .

وقتی یک کاندیدای سابق از یک قومیت پرطرفدار در مرکز استان که در انتخابات قبلی رد صلاحیت شد و کینه از جریان اصولگرایی دارد ، به سمت معاون فرماندار منصوب می شود یعنی استفاده از ظرفیت پایگاهی اجتماعی وی یعنی ؛ انتخابات .

با این وصف می توان اینطور تحلیل کرد ( البته این تحلیل است و نیاز به کارشناسی دارد) که انتصابات اخیر در مرکز استان به سمت مهندسی انتخابات آتی مجلس می رود تا یک جریان خاص نگرانی از انتخاب مجدد نمایندگان بی فایده و کم تحرک گرگان دغدغه ای نداشته باشند .

با توجه به اینکه هیئتهای اجرایی و ثبت نام کاندیداها برای انتخابات مجلس در فرمانداری صورت می گیرد و استعلام از مراجع چهارگانه نیز توسط وزارت کشور صورت می گیرد نگرانی های زیادی در خصوص تایید صلاحیت افراد بی خاصیت و منفعت طلب وجود دارد ، همانطور که در سال 94 نیز استعلام های صوری از مراجع چهارگانه و تایید صلاحیت برخی افراد حاشیه های زیادی ایجاد کرد .

با این وصف کار شورای نگهبان قانون اساسی سنگین تر است ، این شورا باید افرادی را انتخاب کند که واقعا بدرد مردم بخورند نه مانند دوره گذشته که کشور و مردم از کنار نمایندگان ضعیف ضربه خوردند و بخشی از کم کاریها و خسارتهای وارده به کشور و وضعیت بد مردم طی سالهای گذشته به دلیل همنوایی کورکورانه مجلس با دولت بوده است .

مجلسی که حتی توان سوال یا استیضاح از وزرا و رئیس جمهور را نداشته و هر جا احساس می شد که باید برای دفاع از حقوق مردم ورود کند ، در خواب غفلت به سر می برده است و هر جا که باید یکی از عناصر ستادی خود را استخدام کنند ، ورود جدی و شبانه روزی داشته اند ؛ نمایندگانی که این دو سال فقط دغدغه عزل و نصب ها آنها را آزار می داد .

انتهای پیام /