رئیس‌کل دادگستری گلستان گفت: فردی که مدعی نفوذ در دستگاه قضایی گلستان بود دستگیر شد.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما ، هادی هاشمیان رئیس‌ کل دادگستری گلستان اظهارکرد: فردی که مدعی نفوذ در دستگاه قضایی گلستان بود دستگیر شد.

وی بیان کرد: متهم یک میلیارد تومان برای حل‌وفصل یک پرونده تقاضای پول کرده بود.

وی افزود: این فرد که با ادعای نفوذ در دستگاه قضایی، قصد کلاه‌برداری یک میلیارد تومانی داشت دستگیر شد.

رئیس‌کل دادگستری گلستان تصریح کرد: این فرد که کارمند یکی از اداره‌های دولتی استان است با ادعای این‌که با مسئولان و برخی قضات دستگاه قضایی در ارتباط است و می‌تواند روند پرونده را به نفع صاحب یکی از پرونده‌های تشکیل‌شده در دادگاه تغییر دهد تقاضای یک میلیارد تومان پول کرده بود.

هاشمیان افزود: با هوشیاری کارکنان حفاظت‌واطلاعات دادگستری استان، این فرد هنگام ردوبدل پول دستگیر و ۴۲۰ میلیون تومان پولی که در حال مبادله بود ضمیمه پرونده شد.

به گفته وی، بازجویی از این فرد و شناسایی همدست‌های احتمالی او ادامه دارد.

هاشمیان گفت: متأسفانه باوجود هشدارهای متعدد، بازهم شاهدیم برخی افراد به‌راحتی اعتماد می‌کنند و در دام کارچاق‌کن‌ها گرفتار می‌شوند.

وی تأکید کرد: مردم به افرادی که درازای دریافت پول، ادعای اثرگذاری بر روند پرونده‌ها از طریق ارتباط با افرادی در دستگاه قضایی هستند، اعتماد نکنند و در صورت مواجهه با چنین افرادی به سامانه خبری حفاظت اطلاعات دادگستری گلستان با شماره ۱۵۸۰ تلفنی اطلاع دهند یا حضوری به گرگان، بلوار شهید کلانتری (کمربندی)، خیابان دانشجو، دادگستری کل استان، دفتر حفاظت‌واطلاعات مراجعه کنند./روابط عمومی دادگستری گلستان

انتهاي پيام/