همین امر باعث شده که انتهای سروش ١۶ جنب خیمه درتمام ساعتهای شبانه روز محل تجمع افراد ناباب ومعتاد شود تا اینکه امروز ١٩ دیماه ساعت ده صبح با مراجعه به خیمه وسرکشی متوجه شدم که درشب گذشته عده ای اراذل واوباش به داخل خیمه رفتند...

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما ؛ کربلایی محمد نقی جلالی پدر وخادم خیمه نمازگزاران ١۴ معصوم(ع)سروش جنگل سالهاست با مشکلات زیادی در این زمینه دست و پنجه نرم می کند . این رنجنامه در خصوص مسائل اخیر این خیمه توسط ایشان نوشته شده است :

"همانگونه که مستحضریدچندین سال هست که شهرک سروش جنگل به دلیل عدم اختصاص فضا و امکانات رفاهی ومعیشتی ومذهبی ومهمتر مسجد ، با مشکلات عدیده ای دست وپنجه نرم می کند وتعدادی از اهالی خداجوی و متدین با اتحاد و همدلی خیمه ای محقر بانام مبارک ١۴ معصوم(ع) درانتهای سروش ١۶ بناوبرپاکردند تا بتوانند برنامه های ملی ومذهبی خود را بجای آورند.

که درزمان مدیریت قبلی شهرداری گرگان با مخالفت های شدیدی مواجه شدیم بطوریکه ۴ مرتبه بصورت پیاپی توسط خیمه توسط نیروهای شهرداری تخریب و وسایل ها را روی زمین رها کردندو رفتند وما مجبور شدیم قریب به یک سال تحت هرشرایط جوی(حتی رگبارورعدوبرق وباران شدید که مستندات آن هم موجودهست) نمازباشکوه جماعت مغرب وعشا را روی زمین خدا برگزارکنیم که خوشبختانه با وساطت بعضی ازمسئولین مجوز برپایی خیمه را صادر کردند.

که بعدها طبق مصوبه شورای تأمین استان شهرداری گرگان را ملزم به تهیه وتحویل زمینی برای بنای مسجد در سروش جنگل کردند ضمن اینکه تا آن زمان وساخت مسجد خیمه کنونی جای خودش پا برجا باشد و اعضای محترم شورای اسلامی شهر و شهردار فعلی گرگان هم در صدد تحقق این امر هستند.

وما هم باتمام سختیها از قبیل : سرما، گرما،نفوذحیوانات وحشرات ومهمتر آب باران به داخل خیمه وخیس شدن تمام فرشها، نماز را برگزار کردیم بطوریکه دردهه اول محرم وشبهای ماه مبارک رمضان ومراسم شبهای احیاء حضوراهالی بسبارچشمگیربود(که بازهم درصورت لزوم مستندات موجود است ).

وتابحال هم چندین و چند بار اراذل و اوباش با ماشین به خبمه حمله ورشدند و پایه های آنرا تخریب کردند و حتی بنرها و روکش اصلی خیمه را پاره کردند و باتوجه به مراجعه مکرر و اطلاع رسانی به مسئولین ذیربط احدی به ما توجه نکردند.

وهمین امر باعث شده که انتهای سروش ١۶ جنب خیمه درتمام ساعتهای شبانه روز محل تجمع افراد ناباب ومعتاد شود که ما توان مقابله با آنان را نداریم تا اینکه امروز ١٩ دیماه ساعت ده صبح با مراجعه به خیمه وسرکشی متوجه شدم که درشب گذشته عده ای اراذل واوباش به داخل خیمه رفتند و بیشتر وسایل را از قبیل : بخاری گازی بهمراه کپسول لردگاز ،سماوربرقی و استکان وقوری و کتری استیل، دستگاه آمپلی فایر بهمراه سیم رابط و میکروفن ،کابل برق سیار40 متری و ابزار یراق موجود را دزدیدند و بردند وحتی بنر طرح محراب و روکش اصلی خیمه را پاره کردند و کلی خسارت روی دست ما گذاشتند که هزینه ی گزافی را برای تهیه مجدد آنها باید پرداخت کنیم.

سئوال این حقیر این است که آیا تمام اراذل و اوباشها،سگ بازها، وتمامی معتادبن ازهرنقطه ار شهر حق دارند با امنیت کامل در جای جای شهرک و انتهای سروش ١۶ تردد کنند و از امکاناتش بهره مند شوند ولی تعدادی ازاهالی ونمازگزار باید درسخترین شرایط و با ترس و وحشت از جان و مال خود نماز جماعت به پای دارند .چرا؟

چرا باید تا این اندازه تحقیر ، تمسخر وبدبختی ، توهین و کوتاهی مسئولین وقت را تحمل کنیم؟

از تمام مسئولین محترم ذیربط عاجزانه تقاضا داریم تا چاره ای و تدبیری بیندیشند تا با همفکری مشکلات عدیده ما را مرتفع سازند و ما را کمک کنند تا با نصب و پوشش فنس در اطراف خیمه حداقل امنیت ما و وسایل خیمه فراهم شود.

انتهای پیام /