Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentJComments has a deprecated constructor in /home/titreazad/domains/titreazad.ir/public_html/plugins/content/jcomments/jcomments.php on line 25

درخشش یکی دو سال اخیر مهدی الفتی در ژیمناستیک ( پرش خرک) و کسب نخستین سهمیه ژیمناستیک ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس، ورزش‌دوستان را برای کسب مدال تاریخی در این رشته ورزشی امیدوار کرده است.

به گزارش تیترآزاد به نقل ازخبرگزاری تسنیم ، چند روز قبل بود که در دیدار جامعه ورزش با رئیس جمهور پشت تریبون قرار گرفت و از تلاش مجاهدانه ورزشکاران برای افتخارآفرینی سخن گفت. وقتی آن لحظات را در قاب تلویزیون می‌دیدم، راستش را بخواهید بغض کردم و شاد شدم. همان حسی که مادرش، آن روز مصاحبه، داشت. مدام عکس‌ها و فیلمش را نشانم می‌داد، چشمانش برق می‌زد. درست مانند هر مادر دیگری؛ در طول مصاحبه حواسم به مادرش هم بود، با نگاهش چنان قربان و صدقه‌اش می‌رفت که آدم دلش می‌خواست خودش را جای او بگذارد.

نام " مهدی الفتی" دو سه سالی است که در رسانه‌ها بیشتر شنیده و دیده می‌شود. ورزشکار گلستانی که با کسب مدال نقره در بازی‌های آسیایی هانگژو 2022 بعد از حدود هشت دهه توانست نخستین مدال ایران را کسب کند.

اما او برای اینکه امروز در این جایگاه قرار بگیرد سختی‌های زیادی را متحمل شد. با وجود آنکه در شهرش نه سالنی بود و نه حتی وسیله برای تمرینات، بازهم دست از تلاش برنداشت. او برای انجام تمرینات راهی استان‌های دیگر می‌شد؛ از مازندران گرفته تا سمنان، او سختی این مسیر طولانی را تنها به عشق روزی که بتواند پرچم ایران را به اهتزاز درآورد، به جان می‌خرید. حالا او پس از مرارت‌های بسیار به جایی رسیده که همیشه آرزویش را داشته است.

الفتی از سال 1396 تا کنون عضو ثابت تیم ملی ژیمناستیک ایران است و بسیاری از اولین‌های این رشته ورزشی به نامش به ثبت رسیده است.

ابتدا درباره مسابقات جام جهانی قطر صحبت کن. شما سفر سختی داشتید و حدود 40 ساعت در راه بودید و با این سختی وارد مسابقات شدید.

مسابقات قطر یکی از گزینش‌های المپیک و آخرین مسابقات برای کسب سهمیه رقابت‌های پاریس بود. ما سفر خیلی سختی داشتیم و به‌دلیل لغو شدن پروازها مجبور شدیم به صورت زمینی به قطر برویم و حدود 38 تا 40 ساعت در راه بودیم. فردای آن روزی که به قطر رسیدیم مسابقه داشتیم و در مجموع مسابقات خوبی بود.

* شما در یکی از پرش‌هایی که داشتید امتیازی کسب نکردید و بعد از این اتفاق، کسی در داخل ایران اطلاع نداشت که چه اتفاقی برای شما افتاده و دلیل ثبت امتیاز 0 چه بوده است. به همین دلیل هم صحبت‌ها و گمانه‌های زیادی صورت گرفت. در این باره هم صحبت کنید.

من برای کسب سهمیه المپیک در چهار مسابقه در مصر، آلمان، باکو و قطر شرکت کردم و سه مسابقه قبلی را به نحو احسن انجام دادم. در جام جهانی آلمان نفر دوم مسابقات شدم که در رنکینگ کسب سهمیه نفر اول بودم. ژیمناستیک ورزش لحظه‌هاست و ممکن است خطایی پیش بیاید. در مسابقات قطر به‌دلیل خستگی راه و شرایط سختی که داشتیم نتوانستم امتیاز موردانتطار را کسب کنم و نتیجه خوبی برای من نداشت اما با توجه به مجموع امتیازاتی که در رقابت‌های مختلف به دست آورده بودم توانستم جواز حضور در المپیک را کسب کنم.

* با وجود همه این اتفاقات سهمیه المپیک به شما تعلق گرفت و تاریخ ساز شدید. نظرتان چیست؟

تا قبل از این اتفاقات ما زنگ تفریح کشورهای دیگر بودیم و برخی می‌گفتند کسی ژیمناستیک را نمی‌شناسد و امید مدال نیستیم. اما از بازی‌های آسیایی تا امروز دیگر، ژیمناستیک ایران در آسیا و جهان مطرح شده است. خوشبختانه در بازی‌های آسیایی و مسابقات کسب سهمیه المپیک بهترین نتیجه را گرفتیم.

* شما چند ماه قبل در بازی های آسیایی هانگژو نیز به مدال نقره رسیدید و اولین مدال ژیمناستیک ایران در تاریخ این بازی ها را بدست آوردید و حالا یکبار دیگر تاریخ ساز شده اید. چه نظری دارید؟

در بازی‌های آسیایی کسی فکر نمی‌کرد ژیمناستیک بتواند مدال بگیرد اما ما این باور را داریم که ژیمناستیک به‌عنوان ورزش پایه و مادر، می‌توانیم در مسابقات مختلف مدال کسب کنیم. ما در مسابقات آسیایی خوش درخشیدیم و ثابت کردیم ژیمناستیک می‌تواند جایگاه خوبی در بین سایر رشته‌ها داشته باشد.

* در المپیک رقابت سختی را با حریفان خواهید داشت. چه برنامه‌ای برای حضور موفق در این رقابت‌ها دارید؟

حدود پنج ماه برای کسب سهمیه المپیک در اردوی تیم ملی بودم و الان دو سه هفته‌ای است که در حال استراحت هستم و در حال حاضر هم تمرینات بدنسازی خود را آغاز کرده‌ام اما از ماه آینده وارد دوره آماده‌سازی برای المپیک می‌شوم.

* چه قولی به مردم می‌دهید؟

ژیمناستیک ورزش لحظه‌هاست و مشخص نیست چه اتفاقی رخ می‌دهد اما من همه تلاشم را می‌کنم در این مسابقات افتخار ایران و استانم باشم.

* درباره حمایت های مسئولان، هم در استان و هم سطح وزارت ورزش و کمیته المپیک هم صحبت کنید.

باید بگویم که وزیر ورزش برای ژیمناستیک کم نگذاشت و همیشه نگاه ویژه‌ای به ما دارد. از استاندار و مدیرکل ورزش و جوانان هم تشکر می‌کنم و از شهردار گرگان که زمینه جذبم را در شهرداری فراهم کرده است، تشکر ویژه دارم.

انتهای پیام/582/.