شهباز زاده در فصل گذشته هر ۳۹۳ دقیقه یک بار دروازه حریفان را گشود که اصلا آمار خوبی برای یک مهاجم به حساب نمی آید هر چند که او در مجموع لیگ چهاردهم و پانزدهم نیز برای استقلال ۴۹۳۰ دقیقه بازی کرد و تنها ۱۹ گل به ثمر رساند یعنی هر ۲۶۰ دقیقه یک گل زده است.

به گزارش تیترآزاد به‌ نقل از شبکه خبری تهران نیوز ؛ روزهای پایانی تیر ماه سال گذشته و در شرایطی که لیگ برتری‌های فوتبال ایران سرگرم آماده‌سازی برای حضور در لیگ شانزدهم بودند؛ شماره ۱۰ آبی‌پوشان پایتخت از خیر مطالباتش گذشت تا بتواند با دریافت رضایتنامه راهی لیگ ترکیه شود؛ لیگی که مهدی طارمی و رامین رضائیان دو بازیکن پرسپولیس هم برای ادامه فوتبال آن جا را انتخاب کرده بودند.

انتقال سجاد شهباززاده به آنالیااسپور در روزهایی که کشور ترکیه درگیر کودتا بود؛ راه تازه‌ای را مقابل این مهاجم گلزن قرار داد؛ البته در همان روزهای ابتدایی مهدی طارمی و سپس رامین رضاییان ترجیح دادند؛ راه برگشت به ایران و تیم سابق خود را پیش بگیرند؛ اما داستان سجاد به شکل دیگری رقم خورد؛ او در ترکیه ماند تا با جنگیدن به رویای خود که بازی در لیگ‌های معتبر اروپایی بود جامه عمل بپوشاند؛ ابتدای سوپر لیگ ترک‌ها برای شهباززاده دلگرم کننده بود؛ ابتدا شش دقیقه در خانه بشیکتاش بازی کرد؛ هفته دوم در دیدار خانگی مقابل آنتالیا اسپور به ترکیب اصلی تیمش راه پیدا کرد و در ابتدای نیمه دوم تعویض شد؛ به نظر می‌رسید شرایط بر وفق مراد مهاجم سابق استقلال باشد.

اما در هفته سوم موقعیت او تغییر کرد و شهباززاده به نیمکت تیمش چسبید. بحران برای سجاد از هفته چهارم شروع شد به صورتی که ۹ هفته متوالی حتی در لیست ۱۸ نفره تیمش هم قرار نگرفت تا رفته رفته او هم متقاعد شود که باید به ایران بازگردد.

هرچند شهباززاده در هفته چهاردهم به نیمکت برگشت و هفت دقیقه مقابل کاردمیر بازی کرد و در هفته شانزدهم نیز ۸۱ دقیقه در ورزشگاه خانگی گالاتاسرای به میدان رفت و تنها گل خود را در لیگ ترکیه با ضربه‌ای زیبا به ثمر رسانید. البته در انتهای نیم فصل، او تنها در چهار بازی و ۱۴۲ دقیقه برای تیمش بازی کرده بود و یک گل به ثمر رسانده بود.

*مهاجمی که آمار خوبی ندارد

بهترین گزینه بعد از بازگشت به ایران برای سجاد تیم سابق او بود؛ اما محرومیت استقلال از پنجره نقل و انتقالات زمستانی مانع این انتقال شد؛ سپس با تراکتور سازی قرارداد بست اما محرومیت نقل و انتقالاتی شامل تبریزی‌ها هم شد تا سجاد به اجبار به نفت تهران برود و شاگرد علی دایی شود.

شهبازاده با پیراهن زردهای تهرانی ۹ بار به میدان رفت؛ ۷ بار به صورت فیکس و ۲ بازی هم به‌عنوان بازیکن جانشین و در مجموع ۶۴۴ دقیقه برای نفت بازی کرد؛ تنها یک گل به ثمر رساند؛ هر چند این گل منجر به قهرمانی نفت تهران در مسابقات جام حذفی کشور شد.

به هر صورت شهباز زاده در فصل گذشته هر ۳۹۳ دقیقه یک بار دروازه حریفان را گشود که اصلاً آمار خوبی برای یک مهاجم به حساب نمی‌آید هر چند که او در مجموع لیگ چهاردهم و پانزدهم نیز برای استقلال ۴۹۳۰ دقیقه بازی کرد و تنها ۱۹ گل به ثمر رساند یعنی هر ۲۶۰ دقیقه یک گل؛ همه این‌ها نشان می‌دهد که شهباززاده پیشرفت چشمگیری در سه سال اخیر نداشته است.

پایان لیگ برتر شانزدهم که فرا رسید سجاد شهبازاده برای بازگشت به استقلال شانس زیادی داشت تا این‌که چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه بعد از یک فصل دوری دوباره به استقلال بازگشت تا هواداران استقلال منتظر رونمایی از زوج او و کاوه رضایی باشند اما تنها چند ساعت بعد از خبر توافق او با آبی‌ها، کاوه رضایی با انتشار خبری مبنی بر پیوستن خود به تیم شارلوای بلژیک شوک بزرگی به استقلالی‌ها وارد کرد.

باید منتظر بود و مشاهده کرد که سجاد شهباززاده با این آمار نسبتاً ضعیف در سال گذشته می‌تواند جای خالی کاوه رضایی در فصل گذشته را برای استقلالی‌ها پر کند و عصای دست علیرضا منصوریان باشد یا او هم به سرنوشت بختیار رحمانی و آرش افشین خریدهای ناموفق منصوریان دچار خواهد شد.

انتهای متن/