فرمانده سپاه ناحیه گرگان از برگزاری یادواره 1400 شهید گلگون کفن این شهرستان خبر داد.

به گزارش تیترآزاد به نقل از پاسرو؛ سرهنگ دوم سید علی مهاجر در گفت و گو با این پایگاه خبری از برگزاری یادواره 1400 شهید گلگون کفن این شهرستان در تاریخ پنج شنبه (25 آبان ماه جاری) خبر داد.

وی افزود: این مراسم همراه با نماز مغرب و عشا در شب رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در شبستان آستان مقدس امامزاده عبدالله گرگان برگزار می شود.

فرمانده سپاه ناحیه گرگان خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت آمیخته با آموزه های دین مبین اسلام برای دفاع مظلوم در برابر ظالم است که نسل به نسل و سینه به سینه باید ادامه پیدا کند تا جبهه حق در برابر باطل به پیروزی رسیده و زمینه ظهور حضرت حجت(ع) فراهم آید.

وی با اشاره به رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و پس از آن ایثار مدافعان حرم در جبهه مقاومت، گفت: هر که خدا را شناخت و به معرفت الهی و خداباوری رسید پا به عرصه دفاع از حق می گذارد و در این عرصه مرز جغرافیایی برای او معنا ندارد.

سرهنگ مهاجر متذکرشد: هر که از تعلقات دنیایی دل بکند مصداق عند ربهم یرزقون می شود و طبق فرمایش مقام معظم رهبری بالاترین تجارت با خدا را انجام داده است چرا که پایان راه همه ما مرگ است و چه زیباست که بهترین خاتمه را برای آن انتخاب کنیم.

فرمانده سپاه گرگان با بیان اینکه تعامل با دشمن غایت و سرانجام بدی در پی خواهد داشت، افزود: ملتی که از فرهنگ ایثار و شهادت فاصله بگیرد رنگ ذلت به خود می گیرد بنابراین ما با یادواره های شهدا فریاد هیهات من الذله سر داده و فرهنگ دفاع و جهاد را در جامعه نهادینه می کنیم.

yadvare

انتهای پیام/