فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی گفت: ۲ هزار و ۲۱۱ نفر به علت جرائم مختلف طی هشت ماه گذشته در کردکوی بازداشت شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد این میزان افزایش یافته است.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از رادکانا؛ علی اکبر خرمی ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گلستان ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: تعامل و همکاری مردم باعث شد تا با امنیت خوب و مطلوبی در سطح شهرستان روبرو باشیم.

وی با بیان اینکه پیشگیری از وقوع سرقت یکی از اولویت های مهم ناجا است، افزود: باتوجه به اینکه مردم به هشدارهای پلیس توجه ویژه و همکاری خوبی با ناجا دارند در هشت ماهه نخست سال جاری در بحث انواع سرقت ها، 6 درصد کاهش داشتیم.

کاهش 28 درصدی سرقت های مهم در کردکوی

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی با اشاره به کاهش 28 درصدی سرقت های مهم در 8 ماهه نخست سال در شهرستان، گفت: 73 درصد مغازه، 14 درصد منزل، 49 درصد موتورسیکلت، 20 درصد کیف قابی کاهش سرقت داشتیم.

خرمی با بیان اینکه 203 سارق در 8 ماه نخست سال جاری در شهرستان کردکوی دستگیر شدند؛ افزود: این میزان دستگیری نسبت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.

وی به 5 اولویت سرقت در شهرستان کردکوی که بیشترین آمار سرقت ها را به خود اختصاص داده است، اشاره کرد و گفت: اماکن خصوصی 25، منزل 16 درصد، سایر سرقت ها 16 درصد، موتورسیکلت 14 درصد و محتویات داخل خودرو 9 درصد سرقت ها را در 8 ماه نخست سال به خود اختصاص داده است.

این مقام انتظامی در شهرستان کردکوی تصریح کرد: 75 درصد سرقت ها در داخل شهر و 25 درصد سرقت ها در داخل روستاها اتفاق افتاد.

134 کیلوگرم انواع مواد مخدر در کردکوی کشف شد

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی از کشف 134 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح شهرستان کردکوی خبر داد و افزود: 15 قاچاقچی مواد مخدر در کردکوی دستگیر شدند که 15 درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان در این شهرستان داشتیم.

خرمی به جمع آوری 452 معتاد در سطح شهرستان کردکوی و هدایت آنان به کمپ های ترک اعتیاد اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم ناجا در کردکوی برخورد و مقابله با خرده فروشان مواد مخدر است که 54 خرده فروش مواد مخدر در 8 ماهه نخست سال در کردکوی دستگیر شدند.

افزایش 62 درصدی انواع تصادفات درون شهری در کردکوی

وی به کاهش 4 درصدی انواع تصادفات درون شهری در کردکوی اشاره و از افزایش 62 درصدی تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی برون شهری در سطح شهرستان خبرداد و افزود: در مجموع تصادفات درون شهری و برون شهری با افزایش 21 درصدی تصادفات در شهرستان روبرو هستیم.

این مقام انتظامی با بیان اینکه 48 درصد تصادفات در درون شهرها و 51 درصد در برون شهر اتفاق افتاد، متذکر شد: تصادف فوتی 29 درصد افزایش، تصادف جرحی 11 درصد افزایش و همچنین 5 درصد کاهش تصادفات خسارتی در شهرستان کردکوی داشتیم.

توقیف 793 دستگاه موتورسیکلت و 524 دستگاه خودرو متخلف در کردکوی

وی از توقیف 793 دستگاه موتورسیکلت و 524 دستگاه خودرو متخلف در کردکوی خبرداد و افزود: در مجموع 54 درصد افزایش توقیفات موتورسیکلت و خودرو در هشت ماه نخست سال در کردکوی داشتیم.

علی اکبر خرمی به افزایش 10 درصدی کلاهبرداری نسبت مشابه سال گذشته در شهرستان کردکوی اشاره کرد و بیان کرد: 24 درصد کاهش جعل، 32 درصد کاهش خیانت در امانت و 1 دصد کاهش چک بلامحل داشتیم.

دستگیری 2 هزار و 211 نفر به علت جرائم مختلف در کردکوی

وی افزود: 2 هزار و 211 نفر به علت جرائم مختلف طی هشت ماه گذشته در کردکوی بازداشت شدند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد این میزان افزایش یافته و 13 درصد دستگیری بانوان در هشت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه کاهش یافته است.

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی از سرقت 80 میلیونی منزل فرد در شهرستان کردکوی خبرداد و گفت: این سرقت در 10 روز گذشته اتفاق افتاده و درخواست ما از شهروندان این است که پول نقد را به هیچ عنوان در منازل نگهداری نکنند و از صندوق امانت بانک‎ها و یا عابربانک‎ها استفاده کنند.

انتهای پیام/