چرا عده ای فکر می کنند انقلاب سفره ایست برای چپاول و با انواع شگردها سعی دارند به توسعه استان لطمه بزنند ؟ چرا وقتی می خواهند با متخلفی برخورد کنند ، فورا این فرد خود را با یک جریان سیاسی و یا دفتر فلان حاج آقا مرتبط می کند ؟

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما ؛ دکتر میرشمسی جانشین معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان قانون اساسی در مراسم تودیع و معارفه رئیس شورای نگهبان استان گلستان در پاسخ به برخی شبهات در خصوص رد صلاحیتها گفت : ما چکار کنیم که عده ای افراد فرصت طلب ، سودجو و متخلف تا وقتی می خواهد علیه آنها اقدامی بشود خودشان را به یک جریان سیاسی وصل می کنند و با سیاسی کردن موضوع رسیدگی به پرونده آنها مشکل می شود .

این موضوع ما را یاد ماجرای بدهی 80 میلیارد تومانی مدیر روزنامه قانون می اندازد ؛ بدهكاران بانكي شيوه نويني براي پولشويي پيدا كرده اند و آن هم تأسيس روزنامه است. ميثم شوشتري، رئيس هيئت مديره يكي از شركت هاي زيرمجموعه بانك سرمايه و مأمور وصول مطالبات اين بانك درباره يكي از بدهكاران بانكي مي گويد: «مديرمسئول روزنامه قانون كه دم از قانون و قانونمداري مي زند آمده داخل شركت ما و 80 ميليارد تومان گرفته و من به او مي گويم كه اصل پول را برگردان به من مي گويد كه ادبيات نظام جمهوري اسلامي را بلد نيستي!

وي وقيحانه مي گويد كه در تمام بازجويي هاي خود گفته ام كه من 4/7 ميليارد تومان داده ام تا اين 80 ميليارد تومان را به من داده اند. تو مي تواني آن را براي من زنده كني. اين آقا هيچ بيزينسي هم ندارد. يك فرد مطبوعاتي 80 ميليارد تومان براي چه منظور گرفته است؟

اگر بخواهیم به مصادیق استانی و بومی این موارد اشاره کنیم کارخانه آجری در شرق استان گلستان در شهرستان کلاله است که سالهاست در زمینه پول مصرفی گاز بدهی دارد و بدهی اش را نمی پردازد . ( حدود 900 میلیون تومان ) شرکت گاز گلستان هم چند باری اقدام به قطع گاز این کارخانه دار متخلف کرده اما هر بار وی توانسته با دور زدن استانداری و فریب دادن مسئولان استان گلستان برای خودش تنفس بخرد .

به دو مورد زیر توجه کنید :

اول ) تابستان گذشته بود که سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم برای بازدید از سد نرماب در مینودشت به گلستان سفر کرده بود ، مدیر قانون گریز این کارخانه معروف با شنیدن این خبر و با توجه به اینکه گاز کارخانه به دلیل عدم پرداخت بدهی از طرف شرکت گاز قطع بود عده ای از کارگران را سر راه سردار عبداللهی قرار می دهد تا حاشیه سازی کنند ، این خبر وقتی به مرکز استان می رسد شرکت گاز تحت فشار و برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی ، گاز این کارخانه دار متخلف را وصل می کند .

دوم ) همزمان با استاندار شدن سید مناف هاشمی بود که باز هم به دلیل عدم پرداخت بدهی ، گاز این کارخانه قطع شد ، این بار برادر این کارخانه دار که جزو مقامات وقت بوده طی تماسی با استانداری گلستان از راه فریب وارد شده و این طور القا می کند که برخی از مدیران در مرکز استان سعی دارند تا با قطع گاز برخی کارخانه ها و ایجاد زمینه رکود ، برای سید مناف هاشمی در آغاز استانداری اش چالش ایجاد کنند . بلافاصله استانداری گلستان طی تماسی این موضوع را پیگیری کرده و گاز این کارخانه دار متخلف وصل می شود .

نتیجه ) واقعا با چنین مواردی چطور می توان به توسعه استان امید داشت ؟ چرا عده ای فکر می کنند انقلاب اسلامی سفره ایست برای چپاول و زراندوزی و در این راه با انواع شگردها سعی دارند به توسعه و پیشرفت استان لطمه بزنند ؟ چرا وقتی می خواهند با متخلفی برخورد کنند ، فورا این فرد خود را با یک جریان سیاسی و یا دفتر فلان حاج آقا مرتبط می کند ؟

هر مقامی بداند پول گاز ، برق ، آب و مالیات ( گفته می شود این کارخانه مبلغ معتنابهی نیز مالیات بدهکار است) ، به عنوان هزینه های توسعه استان و شهرستان کلاله است و اگر جمع نشود و در اختیار شرکت عامل قرار نگیرد زیرساختهای توسعه و رشد استان ایجاد نمی شود .

می طلبد استاندار گلستان در این زمینه ها هوشیاری بیشتری بخرج دهد و نگذارد عده ای با سوء استفاده از نردبان سیاست و اهرم های فشار از بدهی خود فرار کنند ، امروز سوال اصلی اینست که چرا پول قبض افراد عادی و کم درآمد جامعه با اهرم هایی چون قطع و جریمه دیرکرد بزور گرفته می شود اما بدهکاران بزرگ و دانه درشت ها راست راست در این شهر می چرخند و به ریش همه می خندند .

واقعا چه کسی پاسخگوی این وضعیت است ؟ آیا ریشه تجمعات و اعتراضات اخیر جولان دانه درشت ها و مفسدان اقتصادی نبود ؟ آیا نباید برای حفظ انقلاب و دستاوردهای آن که مرهون خون 230 هزار شهید و جانبازی هزاران نفر از مردمان این سرزمین است با اینطور زالوصفتان برخورد شود ؟ منتظر پاسخ مسئولین مربوطه در این زمینه هستیم .

انتهای پیام /