آیا مشکل امروز جامعه ما حجاب است یا بی عرضگی دولتمردانی که نمی توانند برای رفع مشکلاتی چون بیکاری ، تورم و گرانی برنامه ریزی کنند؟ آدرس غلط ندهید و با این فرافکنی ها برای این جریان سیاسی خاص تنفس مصنوعی ایجاد نکنید .

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما ؛ واژه حجاب اجباری این روزها از طرف یک طیف سیاسی خاص که همواره با سوژه های ابداعی آنطرف آبها همصدایی کرده مدام تکرار می شود و به صورت پلکانی به استانها می رسد تا طرفداران این جریان نیز اظهار نظرهای خود را در این خصوص داشته باشند .

زبیده سوقی فعال سیاسی زن اصلاح طلب طی مطلبی در یکی از سایت های محلی چنین نوشت :

"در مورد حجاب اجباری با گذشت ۴۰ سال از اجرای این قانون وقت آن رسیده که دستاوردها و آسیب های احتمالی آن بررسی شود. اصل حجاب برای جلوگیری از فساد و فحشاست باید دید آیا جامعه کنونی به هدفی که مد نظر بوده رسیده یا اوضاع بدتر شده؟ وضعیت فحشا، خیانت ها، طلاق، فساد جنسیتی و ... نسبت به ۴۰ سال پیش چه تغییری داشته؟

با نگاهی به وضعیت پوشش خانم ها هم میتوان متوجه شد که اجبار باعث نشده همه خانم های مسلمان چادری شده باشند و همچنان هر فردی آنگونه که میخواهد لباس می پوشد و این قانون نتوانسته همه ی خانم ها را وادار به رعایت حجاب کامل نماید و متاسفانه این قانون بیشتر شکل ریا به خود گرفته است."

واقعا متعجب آور است که برخی ها صراحتا با حکم خدا مخالفت می کنند ؟ سخیفانه اینکه به دلیل عناد و کینه با جمهوری اسلامی با حکم خداوند مخالفت می کنند ، مقوله حجاب چیزی است که اصلا ربطی به حکومت جمهوری اسلامی ندارد و طی قرون گذشته در این کشور به عنوان امری الهی پذیرفته شده که حتی رضاخان با زور سرنیزه نتوانسته آن را از سر زنان ایرانی بردارد .

در جواب این سخنان ساده انگارانه و البته به جهت تنویر افکار عمومی که با چنین شبهه هایی مخدوش شده باید گفت :

دو آیه قرآن به صورت صریح بحث حجاب را مطرح کرده اند؛ آیه ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب به طور صریح به این بحث پرداخته اند:

«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛[نور/۳۱]

و به زنان مؤمن بگو كه چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار كه پیداست آشكار نكنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشكار نكنند، جز براى شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همكیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود كه رغبت به آن ندارند، یا كودكانى كه از شرمگاه زنان بى‏ خبرند. و نیز چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود. اى مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه كنید، باشد كه رستگار گردید.»

«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/۵۹]

اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»

وانگهی اگر کسی مسلمان باشد و دستورات پیامبر خاتم را در زمینه حجاب خوانده باشد قطعا نباید اینگونه سخن بگوید .

حضرت رسول اکرم ( صلی الله علیه و آله و سلم ) :

یکی از گروهی که وارد جهنم می شوند زنان بدحجابی هستند که برای فتنه و فریب مردان خود را آرایش و زینت می کنند . ( کنزالعمال ، ج 16 ، ص 383 )

یا اینکه در جایی دیگر رسول خدا صلی الله علیه واله فرمودند:

هر زنی که به خداوند سبحان و روز قیامت ایمان دارد زینتش را برای غیر شوهرش آشکار نمی‌کند و همچنین موی سر و مچ خود را نمایان نمی‌سازد و هر زنی که این کارها را برای غیرشوهرش انجام دهد دین خود را فاسد کرده و خداوند را نسبت به خود خشمگین کرده است. و همچنین زر و زیور خود را در منظر و دیدگاه غیرشوهر نمی گذارد و در غیاب شوهر خود را خوشبو نمی کند که اگر چنین کند دینش را تباه و خدا را به خشم آورده است.برای زن جایز نیست مچ پا را برای مرد نامحرم آشکار سازد و اگر مرتکب چنین عملی شد اول اینکه: خداوند سبحان همیشه او را لعنت می‌کند. دوم اینکه: دچار خشم و غضب خداوند بزرگ می‌شود. سوم اینکه: فرشتگان الهی هم او را لعنت می‌کنند. چهارم: عذاب دردناکی برای او در روز قیامت آماده شده است. (مستدرک حاکم ، ج 2 ،ص549)

ما نفهمیدیم منظور خانم سوقی از حجاب اجباری چیست ؟

یعنی اینکه امروز کسی ایشان را اجبار کرده که حجاب داشته باشد ؟ یعنی اینکه اگر قانون جمهوری اسلامی بگوید حجاب اختیاری است ایشان و کسانی که مثل وی فکر می کنند باید حجاب را از رو سرشان بردارند و در ملا عام به نافرمانی با خدا و پیامبر اکرم (ص) بپردازند .

آیا واقعا باید به جمهوری اسلامی به دلیل اینکه قانون خداوند را جاری می کند هجمه کنیم ، آیا به صرف چند تا بی نماز باید درب مسجد بسته شود ؟

این فعال سیاسی زن با وقاحت تمام موضوع طلاق ، فحشا و فساد و ... را به حجاب ربط داده و معتقد است طی 40 سال گذشته اگر بحث حجاب نبود این همه مشکل نداشتیم ، چطور می توانید این موضوع را اثبات کنید ؟ با کدام ادله "شرعی" و "عرفی" و "علمی" به چنین موضوعی می پردازید .

در بحث فساد و فحسا تمام نظرسنجی ها فقر را مهمترین عامل می دانند و و طلاق نیز مهمترین عاملش عدم درک مشترک نسل جوان از یکدیگر است که در اثر گسترش تکنولوژی و ماهواره ها دچار تناقض های مشترک و تنوع های مختلف شده است و این هم ربطی به حجاب ندارد .

جسارت این فرد تا حدی است که معتقد است در خصوص حجاب باید همه پرسی شود ، ما هم با شما موافقیم ولی اگر روز بعد از همه پرسی مشخص شد که بیش از 50 درصد مردم ایران با حجاب موافقند حاضرید با کسانی که روسری بر سر چوب می کنند و بر سر ترانس های برق می روند تا علم بی غیرتی شان را نزد ملت جار بزنندد سخت ترین قانون و حدود الهی اجرا شود ؟

شما پای صحبتهای چون فعالی سیاسی نشسته اید و فکر می کنید که بخاطر شانتاژ تبلیغاتی روی یک موضوع ، حتما همه ملت ایران با این موضوع موافقتند مثل آن خانم ساده لوح که می گفت فلان کاندیدای ریاست جمهوری چون داماد لر هاست قطعا لرها به او رای می دهند .

آیا مشکل امروز جامعه ما حجاب است یا بی عرضگی دولتمردانی که نمی توانند برای رفع مشکلاتی چون بیکاری ، تورم و گرانی برنامه ریزی کنند؟ آدرس غلط ندهید و با این فرافکنی ها برای این جریان سیاسی خاص تنفس مصنوعی ایجاد نکنید که دیگر کار از کار گذشته و این حنا دیگر رنگی ندارد ...

انتهای پیام /