کمک مالی یک موسسه خیریه سعودی به موزه هنرهای اسلامی برلین با انتقادات گسترده‌ای روبه رو شد زیرا از نظر افکار عمومی آلمان، عربستان ناقض حقوق بشر و عامل جنگ در یمن است.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره قطر، کمک مالی 9 میلیون یورویی یک موسسه خیریه سعودی به موزه هنرهای اسلامی برلین با انتقادات گسترده‌ای روبه رو شد زیرا از نظر افکار عمومی آلمان، عربستان از نظر مذهبی افراطی ناقض حقوق بشر و عامل جنگ در یمن است.

موج این انتقادهای گسترده تا آنجا بود که مدیریت موزه هنرهای اسلامی برلین که یکی از بزرگترین موزه‌های تخصصی در این زمینه در جهان است، ناچار به توجیه دریافت این کمک مالی شده و اعلام کرد این کمک از سوی موسسه الولید است که ارتباطی به نظام حاکم سعودی ندارد.

استیفن فیبر مدیر این موزه در پاسخ به کسانی که این کمک‌های مالی از سرزمین وهابیت دریافت شده است، در صدد توجیه برآمده و گفت، باید بین نظام‌های حاکم و فعالانی که به دنبال تحولات اجتماعی در کشورشان هستند، تفاوت قائل شد.

موزه هنرهای اسلامی برلین در سال 1904 تاسیس شده و یکی از بزرگترین موزه‌های تخصصی دنیا است و هزاران قطعه و اثر کمیاب متعلق به دوره‌های مختلف تمدن اسلامی را در خود جا داده است.

انتهای پیام/