رویترز نوشت رئیس‌جمهور آمریکا تعلیق تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ تمدید خواهد کرد.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از خبرنگاران جوان پایگاه اینترنتی خبرگزاری رویترز با اشاره به توییت گزارشگر بلومبرگ نوشت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا تعلیق تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ تمدید خواهد کرد.

این گزارش می‌افزاید مهلت ترامپ برای تصمیم‌گیری در این باره روز جمعه به پایان می‌رسد. این در حالی است که او ماه اکتبر از تأیید پایبندی ایران به مفاد برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خودداری کرد.

همچنین یک منبع آگاه به رویترز گفت ترامپ در نشست دیروز با مقامات امنیت ملی کاخ سفید با تمدید معافیت‌های تحریمی ایران ذیل برجام موافقت کرده است. با این حال، به گفته این منبع، ترامپ طبق عادت یکسال اخیر خود همزمان با تعلیق دوباره تحریم‌های هسته‌ای، تحریم‌های جدیدی (احتمالا به بهانه نقض حقوق بشر و برنامه موشکی) علیه ایران اعمال خواهد کرد. وی همچنین مجددا به کنگره و امضاکنندگان اروپایی برجام هشدار خواهد داد که درصورت اصلاح نکردن این توافق، آمریکا از آن خارج خواهد شد

در همین حال، یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد اگر ترامپ معافیت تحریم های آمریکا علیه ایران را تمدید کند، دولت آمریکا تحریم های جدیدی را علیه ایران اعمال خواهد کرد که اشخاص و شرکت های ایرانی را هدف قرار خواهد داد.

همچنین، وزیر خزانه داری آمریکا در کنفرانسی خبری در کاخ سفید گفت انتظار دارد تحریم های جدید علیه ایران اعمال شود. استیون منوچین در پاسخ به سوالی در این باره که آیا تحریم های جدیدی علیه ایران در راه است، گفت: «انتظار دارم تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال شود. ما همچنان به بررسی این موضوع ادامه می دهیم. ما این تحریم ها را ارائه کرده ایم. فکر می کنم می توانید انتظار داشته باشید تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال شود».

انتهای پیام/