نماینده اسبق مردم آزادشهر و رامیان گفت: متاسفانه با وجود بی اثر بودن توافقنامه برجام در رفع تحریم ها شاهد آن هستیم که دوباره قرارداد جدید بین المللی ای که برای سیطره بیشتر دشمن بر کشور طراحی شده، مطرح می شود.

به گزارش تیتر آزاد، رضا صابری نماینده دوره نهم مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت اقتصادی کشور و نقش مجلس در بهبود وضعیت اقتصادی مردم، اظهار کرد: بخش عمده ای از مشکلات کنونی کشور به دلیل عدم تدبیر امور توسط دولت است. متاسفانه دولت در 4 سال گذشته ، اقتصاد مملکت را معطل برنامه ای بنام برجام کرد.

وی ادامه داد: این برنامه به دلیل اینکه دشمن سرسخت جمهوری اسلامی پشت آن بود و در درون آن حیله گری می کرد، از ابتدای مشخص بود که نتیجه ای در بر ندارد.

صابری خاطرنشان کرد: اگر دولت بر روی فرصتهای داخلی برنامه ریزی می کرد، می توانست با اجرای اقتصاد مقاومتی ظرفیتهای داخلی کشور را فعال و تحریم های را بی اثر کند، اما متاسفانه دولت به لبخند و وعده ای دل خوش کرد.

نماینده اسبق شهرستانهای آزادشهر و رامیان گفت: در جایی که دولت در تدبیر امور جامعه کوتاهی می کند، مجلس باید دولت را بازخواست کند و متناسب با هر برنامه 4 ساله از دولت بخواهد که برنامه هایی که پیش بینی شده است را اجرا کند و سوال کند که برنامه های عمرانی چرا اتفاق نمی افتد؟!

وی ادامه داد: در کنار قانونگذاری مهمترین وظیفه مجلس نظارت بر اجرای قوانین کشور است و می تواند در اصلاح امور کمک کند. زمانی که مجلس با موضوعات بی اهمیت یا کم اهمیت درگیر شود، مجلس بجای نظارت بر امور، نظاره گر امور خواهد شد.

صابری تصریح کرد: نظارت مجلس به معنای این است که اگر در قانون اجرایی مشکلی وجود دارد، آن را اصلاح و اگر دولت خطایی انجام داد، آن را استیضاح کند. ما شاهد مدارای بیش از حد این مجلس با دولت هستیم و مجلس خیلی راحت از کنار کم کاری ها و مشکلات عبور می کند.

نماینده اسبق مردم آزادشهر و رامیان ادامه داد: متاسفانه با وجود بی اثر بودن توافقنامه برجام در رفع تحریم ها شاهد آن هستیم که دوباره قرارداد جدید بین المللی ای که برای سیطره بیشتر دشمن بر کشور طراحی شده، مطرح می شود. هیچ آدم عاقلی از یک سوراخ چند بار گزیده نمی شود، اما متاسفانه برخورد نمایندگان مجلس در خصوص این قرارداد نشان از دلبستگی نمایندگان به خارج از کشور برای بی اثر شدن تحریم ها دارد.

وی بیان کرد: برخی از نمایندگان گفتمانهایی را در فضای کشور مطرح می کنند که با آرمانهای انقلاب و نماینده ای که به فکر مشکلات مردم باشد سازگاری ندارد. به همین خاطر مقام معظم رهبری امسال بر خلاف گذشته، دیدار با نمایندگان را به دیدار با مجلس تبدیل کردند.
صابری افزود: تاکید رهبر معظم انقلاب بر تفاوت فضائل مردم با خصلتهای نشان از فاصله گرفتن مجلس با آرمانهای انقلاب دارد که باید تدبیری بشود.


نماینده اسبق مردم آزادشهر و رامیان در مجلس گفت: بخش عمده ای از اقتصاد کشور در خیابان اتفاق می افتد، اگر چه مشکلاتی وجود دارد و دشمن به این اتفاقها دل خوش کرده و بر روی آن برنامه ریزی کرده است، اما مجلس و دولت باید اقداماتی انجام دهند تا این نقشه ها خنثی شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه یکی از مشکلاتی که در مجلس وجود دارد این است که نمایندگان بجای استفاده از فرصتها برای منافع ملی ، استفاده آنها برای آرزوهای اندک منطقه ای است. مثلا نمایندگان یک وزیر را استیضاح می کنند و با وعده آسفالت چند کیلومتری و یا ساخت یک مدرسه در حوزه انتخابیه خود از حق خود کوتاه می آیند.

صابری ادامه داد: یکی از ضعفهای مجلس همین معامله گری ها است و مجلس بجای اینکه از این حق قانونی برای دفاع از آرمانهای انقلاب، منافع ملی و حیثیت کشور استفاده کند، از آن برای منافع اندک منطقه ای استفاده می کند. این شکل معامله بدترین شکل معامله است که متاسفانه در این مجلس دارد به یک رویه تبدیل می شودو این از شاخصهای یک مجلس انقلابی نیست .

نماینده مردم آزاشهر و رامیان در مجلس در رابطه با علل این معامله گری ها بیان کرد: نمایندگان تحت فشار مطالبات محلی، منطقه ای دست به این معامله ها می زنند اما جای پاسخ به این مطالبات، منافع ملی نیست. نمایندگان نباید منافع ملی را با هیچ چیز دیگری معامله کنند.

وی ادامه داد: با کوتاهی مسئولین محلی و در دسترس نبودن آنها، مردم به سراغ نمایندگان می روند، اما نمایندگان در عین توجه به درخواستهای مردم نباید وظایف اصلی خود را فراموش کنند. نمایندگان می توانند از ابزارهای نظارتی خود برای حل و فصل مشکلات منطقه خود استفاده کنند اما نباید به وزرا باج دهند.

صابری در پایان گفت: در حال حاضر وزرا از استیضاح نمی ترسند و به این باور رسیده اند که با چند وعده عمرانی مشکل استیضاح حل خواهد شد.

انتهای پیام/