نماز جمعه این هفته آزادشهر با حضور پرشور مردم این شهر برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام عین ا... شهابی امام جمعه آزادشهر در خطبه های این هفته ، ضمن دعوت خود و مومنین به تقوای الهی ، اظهار کرد: دوشنبه 23 ذی القعده به روایتی روز شهادت امام رضا (ع) و روز زیارتی ایشان است و زیارت در این روز ارزشی برابر با 1000 هزار حج واجب و عمره را دارد.

وی ادامه داد: چهارشنبه 25 ذی القعده نیز روز دحوالارض است. بهترین عمل در این روز زیارت امام رضا (ع) اعلام شده است و روز در این روز ثواب شصت ماه روزه را دارد. این دو مناسبت مهم در هفته آینده است و آزادشهر همواره برنامه های زیادی برای آنها داشته است.

حجت الاسلام شهابی بعد از اعلام مناسبتهای پیش رو ، به مسائل اقتصادی جامعه اشاره و تصریح کرد: این روزها وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست و همه می دانیم که مردم در فشار هستند. متاسفانه کاری که مردم از مسئولین انتظار دارند انجام نمی شود.

خطیب جمعه آزادشهر ادامه داد: ما در کشور کمبود منابع اقتصادی نداریم، بلکه مشکل ما بخاطر عدم مدیریت و نظارت است. مردم از مسئولین انتظار دارند نسبت به وضع افسار گسیخته اقتصادی احساس مسئولیت کنند و به میدان بیایند و رانتخوارانی که سرمایه مردم محروم را غارت می کنند را به کیفر عملشان در مقابل مردم اعدام کنند. مردم باید ببینند که قوه قضاییه اینها را مجازات کرده است.

امام جمعه آزادشهر بیان کرد: این مردم انقلابی نمی توانند این وضعیت نابسامان را ببینند.نباید همه مشکلات اقتصادی را به تحریم ها گره بزنیم. مشکل اقتصادی ما بخاطر سوء مدیریت مدیران است.سوریه ای و روسیه هم تحریم هستند ، اما قیمت طلا و ارز هر روزدر آنها تغییری نمی کند. بنده از تریبون نماز جمعه اعلام می کنم که کمتر از 10 درصد مشکلات ما به تحریم ها ربط دارد.

وی خاطرنشان کرد: چرا مسئولین سکوت کرده اند و مقصرین را شناسایی و اعلام نمی کنند. ما 40 سال است که تحریم هستیم، اوایل انقلاب و زمان جنگ که شرایط ما بدتر بود این مشکلات وجود نداشت. در شرایطی که مشکل وجود دارد چرا ارزها باید به هر کسی داده شود. در این شرایط محل استفاده ارز، برای بیماران و دانشجویان و کسانی که نیاز ضروری دارند می باشد، نه افرادی که اعتمادی به آنها نیست.

حجت الاسلام شهابی افزود: حضرت آقا فرمودند، تصویر دولت در چشم مردم باید تصویری توانا، کارآمد و تلاشگر باشد، چون تلاشگری برای مردم خوب و امیدوار کننده است.

خطیب جمعه آزادشهر ادامه داد: آمریکا نشان داده که 4 دهه دشمن درجه یک ایران است. به هر راهی برای سرنگونی انقلاب ما دست زدند و نشد. حال قرار ملاقات بدون پیش شرط برای مسئولین ما می گذارد. غیرت و دیانت مردم ما اجازه همچنین کاری را نمی دهد. این ملاقات حیله و حربه دیگر آمریکا علیه ملت ما است. چهره شیطانی ترامپ برای ما کاملا آشکار است. ترامپ فردی دروغگو و فریبکار است.

وی تاکید کرد: گره مشکلات کشور را باید با دست خود باز کنیم نه اینکه، به دشمنی که کمر به نابودی ما بسته امید ببندیم.

حجت الاسلام شهابی گفت: از قوه قضاییه انتظار داریم با مفسدان برخورد جدی کند. دیگر صحبت از م ، ش، ر، ه و ... نباشد. باید هرچه سریعتر مفسدان را مجازات کند تا ربع پهلوی ها و منافقینی که تا مرفق دستشان به خون مردم آلوده است و جیره خواران آمریکا، اسرائیل و عربستان مردم را به تجمع فرا نخوانند.

خطیب جمعه آزادشهر اظهار کرد: البته ربع پهلوی و منافقین و برای مردم ما ارزشی ندارند و مردم به فراخوان آنها اعتنایی نمی کنند، اما از مسئولین انتطار دارند تا تحولی اساسی و انقلابی در مسائل اقتصادی ایجاد کنند. انتظار مردم ما از مسئولین تبعیت محض از ولایت فقیه و انجام دستورات ایشان است.

امام جمعه آزادشهر تصریح کرد: وزیری که توانایی مدیریت ندارد را باید عوض کرد. قطع الرجال نشده و کشور ما پر از کارشناسان خبره و افراد شایسته است. انصافا با این مردم و این همه کارشناس خبره، نباید وضعیت کشور اینگونه باشد.

وی در خصوص اتفاقات اخیری که در شورای شهر افتاده گفت: یک بنده خدا را که همه به او رای دادید و تلاش خوبش برای خدمت رسانی را مردم دیدند، هنوز نیامده عذر او را خواستید. مردم به شما رای داده اند تا نماینده انها باشید و برای پیشرفت شهر تلاش کنید نه اینکه همه وقت خود را برای عزل و نصب شهردار بگذارید.

حجت الاسلام شهابی ادامه داد: این شهر نیاز به مدیری مدبر دارد، نیاز به شورای شهری ویژه دارد. چکار دارید می کنید؟!! مردم با ما درد دل می کنند ، بین خودشان اعتراض و انتقاد می کنند. شما برای خدمت انتخاب شده اید پس این کارها را کنار بگذارید و حقیقتا خدمت کنید. نباید بخاطر مسائل سیاسی و منافع و کدورتهای شخصی دست به عزل شهردار بزنید.

امام جمعه آزاشهر تصریح کرد: ما یقین داریم اگر فرد دیگری نیز شهردار شود، بعد از چند وقت برنامه همین است. با افراد صاحب اندیشه مشورت کنید و صلاح شهر را در نظر بگیرید. با وضعیت کنونی کشور ، این کارها اصلا به صلاح نیست و نباید انجام شود.

انتهای پیام/