به مناسبت روز خبرنگار، نشست خبری مدیر آموزش و پرورش آزادشهر با خبرنگاران این شهرستان ظهر روز گذشته برگزار شد.

به گزارش تیتر آزاد، قربانعلی بذرافشان مدیرآموزش و پرورش آزادشهر امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان به سئوالات آنان پاسخ گفت.

وی ابتدا ضمن تبریک ۱۷مرداد روز خبرنگاران، نقش خبرنگاران را در انعکاس فعالیتها و نیز مشکلات جامعه و تنویر افکار عمومی مفید و سازنده عنوان کرد و افزود: در عصر کنونی که به عصر اطلاعات و ارتباطات معروفه، نقش خبرنگاران بعنوان طلایه داران عرصه اطلاع رسانی در توسعه فرهنگی و اجتماعی و نیز شناسایی مشکلات جوامع غیرقابل انکار است و باید از این ظرفیت به نحو شایسته استفاده کرد.

وی در ادامه از ۴ پروژه آموزشی درحال ساخت خبر داد و گفت: دبستان ۸کلاسه برکت سبزواریها با یک میلیاردو ۲۰۰میلیون تومان از محل کمکهای خیرین نوجوان و نیز بنیاد برکت ، مدرسه ۱۲کلاسه آزادشهر با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، مدرسه ۶کلاسه ولی عصر(عج) نوده خاندوز از محل کمک آقای صیافتی خیرمدرسه ساز و اعتبارات سازمان نوسازی و تجهیز مدارس و مدرسه ۳کلاسه روستای وطن با اعتبار ۸۰۰میلیون تومان با کمک آقای جعفر میردار خیر مدرسه ساز و سازمان نوسازی و تجهز مدارس استان در حال ساخت می باشد. وی همچنین از بهسازی سه مدرسه رسالت احمدآباد، ام ابیها و پژوهش سرای دکترحسابی در تابستان امسال خبرداد.

مدیر آموزش و پرورش آزادشهر همچنین از شرکت بیش از ۱۸۰۰ دانش آموز این شهرستان در طرح غنی سازی اوقات فراغت تابستان امسال خبر داد و افزود: این دانش آموزان در سه کانون فرهنگی تربیتی، یک مرکز دارالقرآن و دوکانون ورزشی برون مدرسه ای اوقات فراغت تابستان خود را غنی سازی می کنند. بذرافشان آما رتبه های کنکور امسال را هم رضایت بخش اعلام کرد و گفت: کسب یک رتبه زیر ۱۰۰ و ۱۶ رتبه زیر ۱۰۰۰ حاکی از همت وافر دانش آموزان این شهرستان، تلاش دبیران و عوامل مدارس و خانواده محترم می باشد و از خبرنگاران خواست تا این دانش آموزان ساعی را معرفی نمایند.

در پایان این نشست خبری بمناسبت ۱۷مرداد روز خبرنگار از خبرنگاران این شهرستان تجلیل شد.

تهیه خبر: علی اصغرجفایی