نماینده مردم رامیان و آزادشهر «راه آهن» را گره گشای مشکلات اقتصادی گلستان خواند و گفت: این مهم از اولویت های همه دولت ها بوده اما هیچ دولتی نتوانسته آن را انجام دهد چون فایناس می خواست که بسیار هزینه دارد.

به گزارش تیتر آزاد به نقل از گلستان ما؛ علیرضا ابراهیمی، نماینده مردم آزادشهر و رامیان در اسفند 94 با 27 هزار و83 رای از مجموع 100هزار و 284 رای از این حوزه انتخابیه به مجلس راه پیدا کرد.

نماینده ای که از سایر افراد فعال تر، مردمی تر و پاسخگو تر به نظر می رسد.

وی همیشه برای مردم حوزه انتخابیه اش و حتی سایر مردم استان و خبرنگاران وقت می گذارد و برخلاف سایر نمایندگان هیشه در دسترس است .

علیرضا ابراهیمی در آستانه هشت سالگی گلستان ما با حضور در دفتر این پایگاه خبری به سوالات خبرنگاران در حوزه های کشوری و استانی پاسخ داد.

دولت و مجلس باید شرایط را بهتر کنند

وی گفت: امروز کشور ما دچار چالش هایی شده، مردم در حوزه بی تدبیری مسئولان ما گلایه مندند . امروز خیلی سخت است که بعد از 40 سال از انقلاب، مردم در صف گوشت و مرغ بایستدند و این ضعفی است که بر ما مسئولین وارد است اعم از مجلس و دولت ودستگاه ها. باید شرایط را برای مردم بهتر کنند .

ابراهیمی ادامه داد: قطعا بخش زیادی از مشکلات مردم ناشی از فشارهای اقتصادی است و بخشی هم ناشی از سو تدبیری در حوزه مدیریت کشور است که در لایه های مختلف وجود دارد اینها فساد در مدیریت است که باید آن را برطرف و تلاش کنیم انقلابی عمل کنیم و گام دوم انقلاب را محکم برداریم.

وی با بیان اینکه حضرت آقا دنبال یک تمدن سازی نوین اسلامی هستیم و ما هنوز صف گوشت را حل نکردیم، گفت: این نگاه ناشی از نگاه بلند عمیق همراه با فهمی است که از مردم و ارمان های انقلاب دارند.

ابراهیمی بیان کرد: درحوزه گام دوم شما هم خودسازی را می بینید و هم حوزه علمی، حرکت های جهادی و هم نظم کاری را، اینها همه مسیرهایی است که باید برداشته شود تا چله دوم هم به پایان برسد و این انقلاب با همه ارمان ها و خطوطش حفظ شود..

وی یادآورشد: یک وجه تمایز انقلاب اسلامی ما و دیگر انقلاب ها این است که خط انقلاب را حفظ کردیم و مردم ما بر آرمان ها محکم و استوار ایستاده اند و این را بارها در راهپیمایی ها نشان دادند که با وجود مشکلات در برابر دشمن با قدرت و باصلابت و با ولایت هستند.

ابراهیمی تصریح کرد: .فشارها بوده، هست و خواهد بود و برداشتنی نیست چون این کشور خطش با همه خطها و افکارش با نظام جهانی متفاوت است، ارمان هایش فرق می کند، الهی نگر است و مادی نگر نیست درست است که توطئه ها بیشتر و جنس جنگ عوض شده و الان فرهنگی و اقتصادی است بنابراین باید هوشیاری خود را بیشتر کنیم مسئولین روحیه جهادی را در خود تقویت کند تا انقلاب اسلامی را با همه زیبایی ها و خوبیها حفظ کنند.

باید نگاه مقاوم گونه داشت/مجمع تشخیص را با استعفا و سخنرانی ها تحت فشار می گذارند

این روز بحث تصوب لوایح چهارگانه FATF، پالرمو و CFT در مجمع  آنچنان با فشارهایی انجام می شود که بعد از تکشیل چند جلسه هنوز  این مصوبه مجلس به طور کامل به تصویب نرسیده است و موافقان  و مخالفان آنها نتوانسته اند به یک رای قاطع برسند.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر  در این خصوص گفت: مجلس محل افکار مختلف است و جایی که نمایندگی قائل به فرد و براساس جناح های سیاسی و شناخت خود تصمیم می گیرد، اما معاهده های غربی مشخص است،  در 2030 هم دیدید، حضرت آقا فرمودند خوشبین نیستند زیرا هنوز دیوار بی اعتمادی و خباثت ها  برداشته نشده، دشمنان همچنان  برای بدست آوردن منابع به ایران نگاه می کنند، برجام چه شد، غربی ها به تعهد خود پایبند نیستند، امریکا به راحتی از برجام خارج شد ، همین کشور از  پیمان جی 7 خارج شد و نمیتوان به آن اعتماد کرد، در داخل هم باید نگاه مقاوم گونه خود را بیشتر کنیم .

وی ادامه داد: مردم ما همیشه آماده هستند، دنبال این نیستند که از این معاهده ها چیزی گیرشان بیاید اما دولت متفاوت تر است، هشت وزیری که با اقا نامه زدند و تهدید به استعفا کردند، رئیس جمهور هم تصمیم گیری کلان را  در اختیار 10 تا بیست نفر بیان می کند . اینها نشان می دهد که فشارها برمجمع زیاد است و مجمع هم آن را موکول به سال آینده کرده است و امیدداریم، انجا بایستند و نظر قاطع خود را بدهند.

ابراهیمی درباره توافق با طرف اروپایی در ادامه توافق برجام متذکرشد: مقام معظم رهبری بازهم تاکید کردند که به خط اعتباری که اروپا هم می دهد خوشبین نیستند و فرمودند الزامات خود و قراردادهای خود را محکم  و متقن ببندید که خدا نکرده روزنه ای باز نشود و خسارتی برای کشور بوجود آید. باید هوشیاری وزارت خارجه و تیم دیپلماسی کشور بیشتر شود و نشان دهد که کشور افسرانی دارد که در دفاع از کشور  در سنگر این کشور محکم و استوار هستند  .

از پشت پرده آگاه نیستیم/ سفر اسد بازتاب بین المللی خود را داشت

وی او سفر بشار اسد به تهران را یکی از بهترین سفرها در طی ورود  ایران به جبهه مقاومت دانست و تحلیل کرد : استعفای ظریف در زمانی انجام شد این سفر را تحت الشعاع قرار داد، تحلیل خودش(ظریف)  این بود که وزارت خارجه باید در راس دپلماسی باشد و چیزی نباید در کشور از آن پنهان شود اما این نا هماهنگی از سوی تیم دولت انجام شد، از پشت پرده آگاه نیستیم ، یک برداشت این است که ظریف می خواست با استعفای خودش یک جبهه به نفع خودش در کشور شکل بدهد  و این نشد.

ابراهیمی اذعان کرد:  ملت ما عقد و اخوت دائمی نبستند که اگر مسئولی نباشد،  همه چیز تعطیل شود، اگر یک سرباز نباشد پرچم را به دست سرباز دیگری خواهیم داد، اما شرایط استعفا در آن زمان و بعد از 48 ساعت دوباره برگشتن به صف مدیریت کشور شاید یکم درست نبود زیرا باید برای سفر اسد کار تبلیغاتی انجام می دادیم و  این دستاوردهای جبهه مقاومت که خیلی مهم بود با استعفای ظریف کمرنگ شد.اما این دیدار ابعاد بین المللی خود را  برای دشمن داشت و ترس به ل آنها انداخت چرا که سوریه و ایران متعهدان نابودی اسرائیل هستند.

مردم از مدیرانشان انتظار دارند که در شرایط سخت اقتصادی رهایشان نکنند

وی متذکرشد:  مردم انتظار دارند که مدیرانشان در کنارشان در شرایط سخت اقتصدی بایستند و در این شرایط سخت رهایشان نکنند . قاضی زاده سیف و.. نشان دادند کها اگر حس کنند که کفگیر مالی مجلس برای دستگاه مربوطه برایشان نداشته باشد میدان را خالی می کنند. اما ظریف یک شخصیت کارگشته دیپلماسی است ، دذرقطعنامه 58 حضور داشت و در شرایط مختلف در حوزه وزارت خارجه اثرگذار بود ، بگفته حضرت آقا  ما به سفیران مان اعتماد  ما هم یک چنین کارهایی را از او هم انتظار نداریم .

«راه آهن» گره های مشکلات اقتصادی استان را حل خواهد کرد/ پرونده پترو شیمی بسته نشد

به نظر می رسد طی سال های اخیر پروژه بزرگی در استان انجام شده است و طرح در خور شایسته نام استان نداشتیم و حتی برخی  مصوبات مختلف حضور دو دوره رئیس جمهور در استان  چندان موفقیت آمیز نبوده است .

نماینده مردم رامیان و آزادشهر  در خصوص طرح های بلاتکلیف در استان و  اولویت هایی نمایندگان مجلس گلستان در  استان و آینده مصوبات برزمین مانده دو سفر رئیس جمهور به گلستان گفت:  در سطح استان که  بیشتر نگاه ما به منافع استانی بود تا شهرستانی،  استان گلستان با تمام ظرفیت هایی که دارد بسیار محروم است. در ابتدا چند اولویت بود که برای ما مهم بود، «منطقه آزا د تجاری در گلستان»  که در مجلس دهم واقعا تلاش کردیم  و این مصوبه را گرفتیم ، درحوزه«آبزی پروری و شیلات گمیشان »خیلی کارها انجام شده ، بحث «جزیره آشوراده» استان که یک نگاه ویژه به آن داریم، تمام موافقت های اصولی آن انجام شده  و استاندار تلاش های بسیاری انجام داده است .

وی ادامه می دهد: 2 الی سه پروژه ما نا تمام است که راه آهن یکی از گره هایی است که مشکلات اقتصادی استان را حل خواهد کرد  و راه آهن اینجه برون حل شده اما گرگان به کلاله و گرگان به مشهد که اولویت های همه دولت ها بوده اما هیچ دولتی نتوانسته آن را انجام دهد چون فایناس می خواست که بسیار هزینه دارد . نگاه مان این است که به کلاله انجام شود ،هر کدام از نما یندگان در بودجه9 میلیارد و نیم آن هم یکی و نیم میلیارد تومان سهم گذاشت  که به دولت کمک کنیم اما این پروژه همچنان ابتر ماند  و من برداشتم این است که یا این کار صورت نمی گیرد و یا اگر هم گرفت اتفاق خاصی هم نخواهد افتاد .

وی گفت: پتروشیمی هم دغدغدغه ما هم بوده  و با 94 هزار  عضوش و ارزش ریالی که مردم آن زمان سرمایه آن را تامین کردندو الان پولشان بی ارزش شد،  با وزیر نفت دیدار داشتیم به که آن را به  شرکت های هلدینگ خلیج فارس واگذار کنیم  فرمولش را عوض کنیم و محصول دیگری را از آن برداشت کنیم اما اتفاق نیفتاد و در این سفر انجام نشد .

نماینده مردم رامیان و آزادشهر با بیان اینکه بخشی از مصوبات سفر رئیس جمهور در سال 93 به استان مانده بود، گفت: اما گزارش دولت این بود که ما 700 میلیارد تومان کسری آن را جبران کردیم اما بالاخره نزدیک به 70 مصوبه ای که اتفاق افتاد یک بخش آن شهرستانی و یک بخش آن استانی  و طرح کلان ما راه اهن و .. بود که هنوز هم باید امیدوار بود که دولت چه کار می خواهد بکند.

وی گفت: در حوزه کشاورزی، 280 هزار هکتاری که در شمال گرگان واقع است که بیابان ها را تبدیل به زمین های کشاورزی کنیم و انجا رقم های خوبی را مصوب کرد،  که 25 هکتار آن انجام شد ودر سفر دوم هم نزدیک به 40 هزار هکتار آن انجام شده است، پروژه خوبی که در مناطق دشت و کویری و عایدات کشاوزی خوبی خواهیم داشت .

به نظر می رسد هرجا بودجه ای کم می آوریم به سمت بودجه های فرهنگی می رویم و امروز 32 نشریه در استان تعطیل می شود.

 در اسناد بالا دستی توسعه استان هم  نقش رسانه ها را دیده نشده و فقط صدا و سیما رارسانه دیدند، 160 رسانه اعم از مکتوب و مجازی داریم و ..حمایت از اینها چرخ های صنعت فرهنگی چرخاند.

فرهنگ را مظلوم گیر آوردیم  تیر را به سمت آن پرتاب می کنیم

اما ابراهیمی در این باره گفت:  فرهنگ اراده همه مسئولین کشور نیست، با اینکه دغدغه اش را داریم اما اینکه محکم بایستیم و مشکلاتش را برطرف و حمایت کنیم، این اراده در مسئولین اجرایی کشور وجود ندارد و چرایی آن اقتصاد و سیاست است که برفرهنگ کشور چنبره زده است. حضرت آقا هم می گویند:" اگر اقتصاد و سیاست را می خواهید درست کنید فرهنگ را بسازید "ولی واقعا دربین مسئولین این اراده محکم وجود ندارد و نشانه های آن هر ساله  در بودجه ها می بینیم. سال گذشته در فصل 17 چالش هایی وجود داشت، خود رئیس جمهور هم ازشفافیت بودجه نهادهای فرهنگی  صحبت کرد و سر و صدا به پا کرد  اما بنده معتقدم اگر دستگاه های فرهنگی بخواهد شفاف باشد نهاد ریاست جمهوری هم باید اعتباراتش شفاف باشد بقیه جاها هم باید شفاف باشد

وی ادامه داد: چون فرهنگ را مظلوم گیر آوردیم  تیر را به سمت فرهنگ پرتاب می کنیم  وگرنه دغدغه داریم که فرهنگ را درست کنیم اما بودجه نگذاریم! مثلا بیش از 200 شبکه فارسی زبان علیه ما فعالیت می کنند ان وقت می شود به هصدا و سیما هم کمک نکنیم و بخواهیم مبارزه هم بکنیم؟

مشکلات اساسی بیمه خبرنگاران و آگهی های دولتی

نماینده مردم رامیان آزادشهر در مجلس به بیمه خبرنگاران اشاره کرد و آن را یکی از مشکلات اساسی خواند گفت: در حوزه خانه مطبوعات هم بخصوص حمایت هایی که درخصوص آگهی ها از گذشته وجود داشته و الان هم وجود دارد این است که بخش اعظمی از آن که حجم ریالی قابل توجهی هم هست، در خارج از استان مدیریت می شود لذا فرهنگ و ارشاد باید کمک کند، خانه مطبوعات ورود پیدا کند، ما هم سعی می کنیم موانع را برطرف کنیم  اما همه چیز به توان مدیران داخلی استان، و حمایت استاندار و مسئولان ارشاد باید به این مهم اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/