رئیس فنی و حرفه ای آزادشهر گفت: ما در کشورمان با فقر مهارتی روبرو هستیم. من معتقدم که اگر از دهه ۷۰ تا کنون بجای افزایش دانشگاهها ، مراکز فنی و حرفه‌ای افزایش می یافت، امروز ما معضلی بنام بیکاری نداشتیم و درصد بیکاری در کشور صفر بود.

به گزارش تیتر آزاد، روح ا... امامی رئیس فنی و حرفه ای شهرستان آزادشهر، در مراسم جشنی که به مناسبت دهه کرامت و بزرگداشت هفته حجاب و عفاف در سالن ارشاد برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدا تولد دهه کرامت، تولد امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) و روز دختر را تبریک عرض می کنم و از انجمن صنفی آموزشگاهای فنی و حرفه ای و اداره ارشاد آزادشهر بخاطر برگزاری این مراسم باشکوه تشکر کنم.

وی ادامه داد: امروز دغدغه دولت و مجلس ایجاد اشتغال و مهار بی کاری است. از نظر فنی و حرفه ‌ای هر کسی که فاقد مهارت باشد، بیکار محسوب می شود و در راستای همین تعریف ، سازمان فنی و حرفه‌ای برای ریشه کن کردن بیکاری در حال تلاش می باشد. فنی و حرفه ای آزادشهر نیز برای این منظور ۲۷۰۰ نفر را در سال گذشته آموزش داده است .

امامی بیان کرد: فنی حرفه‌ای آزادشهر در ۵ رشته برق، جوشکاری، تاسیسات، اتو مکانیک و تراشکاری و در ۵ کارگاه مجزا مشغول آموزش رایگان مهارت آموزان می باشد.

رئیس فنی و حرفه ای آزادشهر تصریح کرد: ۲۲ آموزشگاه آزاد نیز در حال همکاری با فنی و حرفه ای آزادشهر می باشند. دغدغه ما مهار بیکاری است، برای همین منظور، فنی و حرفه ای آزادشهر به اموزش مهارت جویان در مرکز و آموزشگاه‌ها بسنده نکرده و ما در سالهای گذشته در زندانها، مراکز ترک اعتیاد، روستاها، پادگانها ، ... و هر جایی که درخواست برگزاری کلاس داشت، به متقاضیان آموزش دادیم.

وی اعلام کرد: ما در کشورمان با فقر مهارتی روبرو هستیم. من معتقدم که اگر از دهه ۷۰ تا کنون بجای افزایش دانشگاهها ، مراکز فنی و حرفه‌ای افزایش می یافت، امروز ما معضلی بنام بیکاری نداشتیم و درصد بیکاری در کشور صفر بود. خروجی دانشگاه‌های ما اغلب افرادی تحصیل کرده در مسائل نظر هستند که با مهارت و بازار کار بیگانه می باشند.

امامی خاطرنشان کرد: مردم ما هنوز با فنی و حرفه ای و لزوم آموزش مهارت آشنایی کافی پیدا نکردند و برای همین با وجود رایگان بودن آموزشهای ما، استقبال مردمی با اهمیت مهارت اموزی تناسب ندارد و می شود گفت که بسیار اندک است.

رئیس فنی و حرفه ای ازادشهر در پایان در خواستی از مسئولین گفت: فنی و حرفه ای آزادشهر، یک قطعه زمین برای ساخت سومین مرکز فنی و حرفه‌ای خواهران در استان در اختیار دارد که برای ساخت نیاز به تامین بودجه دارد. از نماینده و فرماندار آزادشهر تقاضا دارم که با توجه به اهمیت مهارت آموزی و ایجاد شرایط یکسان در آموزش رایگان دختران این سرزمین، برای تامین بودجه آن رایزنی و مساعدت لازم را به عمل آورند.

9

8

7

6

5

انتهای پیام/