فرمانده سپاه شهرستان آزادشهر در نشست خبری هفته بسیج گفت: بسیج با برخورداری از ظرفیت ها و توانایی های بزرگ و شخصیت های نجیب، نخبه و برجسته در حوزه‌های مختلف توانسته است از آزمون‌های سخت صداقت و کارآمدی، سربلند بیرون آمده و سایه عزت و عظمت کشور و ثبات و ابهت نظام مقدس اسلامی گردد.

به گزارش تیتر آزاد، سرهنگ پاسدار سید روح الله ابطحی، فرمانده سپاه شهرستان آزادشهر در نشست خبری هفته بسیج، اظهار کرد: هفته بسیج امسال که با شعار محوری (( بسیج، پیشرو در خدمت، امید آفرین)) آغاز شده است را تبریک عرض میکنم، بسیجی که حضرت امام خمینی (ره) آن را لشکر مخلص خدا و از برکات و الطاف جلیه خداوند متعال معرفی کردند و رهبر معظم انقلاب نیز آن را یک تفکر و یک منظومه فکری می‌دانند.

وی افزود: بسیج حرکتی مردمی است که با حضور همه قشرها از دل ملت و برای ملت تشکیل شده و در همه عرصه‌های دفاع، علم، هنر، سازندگی، سیاست، فرهنگ، یاری مستضعفان، تولید، فن آوری، ورزشی و ... و در هر کار خیری حضور پر برکت داشته و دارد.

فرمانده سپاه آزادشهر در ادامه بیان کرد: هفته بسیج در حقیقت فرصت و بهانه‌ای برای زنده نگه داشتن ارزش‌ها و روحیه بسیجی در آحاد ملت مخصوصاً جوانان پرشور و مدافعان عاشق صادق است.

سرهنگ ابطحی خاطرنشان کرد: هفته بسیج یادآور خاطره پرشکوه مجاهدانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس زیباترین تابلوهای ایثار و فداکاری، همراه با نجابت و فروتنی و توام با شجاعت و رشادت را ترسیم کرده‌اند،خاطره جوانمردان پاکدامن و غیور که شیران روز و زاهدان شب بودند.

وی تصریح کرد: بسیج با برخورداری از ظرفیت ها و توانایی های بزرگ و شخصیت های نجیب، نخبه و برجسته در حوزه‌های مختلف توانسته است از آزمون‌های سخت صداقت و کارآمدی، سربلند بیرون آمده و سایه عزت و عظمت کشور و ثبات و ابهت نظام مقدس اسلامی گردد. در واقع بسیج یک هویت فرهنگی روشن، پاک و آینده نگر است و کردارش برای رضایت خداست.

فرمانده سپاه شهرستان آزادشهر در خصوص عملکرد بسیج ناحیه آزادشهر در سال ۹۹ اعلام کرد: بسیج ناحیه آزادشهر با آغاز شیوع ویروس منحوس کرونا و برای مقابله با آن، ضمن مشارکت در طرح غربالگری، با تولید ماسک و دستکش، گندزدایی و ضد عفونی کردن معابر و سطوح، کمک به اقشاری که بخاطر کرونا اقتصاد خانواده‌آنها دچار مشکل شده بود، در قالب رزمایش کمک مومنانه وارد میدان شد و خدمت رسانی همچنان ادامه دارد.

سرهنگ ابطحی افزود: در تیر ماه امسال با بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهر، بسیجیان عزیز آزادشهر در قالب گروه‌های جهادی نسبت به ارائه خدمات به مردم شهرستان از طریق بازگشایی معابر، پاکسازی کوچه‌ها و منازل شهروندان و تامین امنیت مناطق سیل زده اقدامات قابل توجهی را انجام دادند.

فرمانده سپاه آزادشهر خاطرنشان کرد: در شهریور ماه زلزله شدیدی شهرستان رامیان را لرزاند و متاسفانه خسارتهای مالی بسیاری را بجای گذاشت، گروه‌های جهادی بسیج این ناحیه از همان روز اول در قالب تیم‌های پزشکی، مشاوره، علمی، سازندگی، محرومیت زدایی و ارایه بسته‌های معیشتی و بهداشتی به کمک خسارت دیدگان شتافتند و این خدمات رسانی همچنان ادامه دارد.

وی گفت: سپاه ناحیه آزادشهر با مشارکت در طرح ۱۷ ربیع الاول به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بر نظارت بر بازار همکاری و کمک می نماید .

سرهنگ ابطحی اظهار کرد: در راستای عمل نمودن به فرمان و ابلاغ مقام معظم رهبری، مبنی بر جهش تولید، از ابتدای سال تاکنون، در بخشهای گوناگون از جمله تولیدات کشاورزی و دامپروری در قالب اجرای طرح شهید ساجدی و همچنین رفع موانع تولید در حوزه صنعت در قالب طرح صنعت یار و پیگیری مشکلات واحدهای تولید شهرستان اقدامات موثری انجام داده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر، طی تفاهم‌نامه صورت گرفته بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج مستضعفین در خصوص مقابله با موج سوم کرونا، سپاه آزادشهر نسبت به اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هماهنگی شبکه بهداشت شهرستان، آمادگی کامل جهت اجرای این طرح را دارد.

فرمانده سپاه آزادشهر در خصوص برنامه‌های هفته بسیج گفت: بیش از ۱۰۰ برنامه شاخص و محوری با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای هفته بسیج پیش بینی شده و در حال اجرا می‌باشد، که مهمترین آنها برگزاری اردوهای جهادی، افتتاح پروژه‌های عمرانی بسیج، ادامه طرح رزمایش کمک مومنانه، ارسال تیم‌های بسیج جامعه پزشکی به مناطق کم برخوردار، برگزاری نشست‌های روشنگری و بصیرتی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و ... می‌باشد.

 

انتهای پیام/