حجت الاسلام رضا دیلمی گفت: امید به نظام سلطه محکوم به شکست و نشانه بی تقوایی و جهالت است/ مرزبانی از حریم ارزشهای دینی و اسلامی، تقویت جبهه فرهنگی و اقتصادی یک وظیفه همگانی است.

به گزارش تیتر آزاد، حجت الاسلام رضا دیلمی، در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نگین شهر در سخنانی ضمن دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، تقوا را درس جاودانه امیرالمومنین علی علیه السلام و بهترین زاد و توشه معرفی کرد و افزود: تقوا در ابعاد مختلف آن ، چه در حوزه فرهنگ، اقتصاد سیاست و زندگی فردی موجب نزول رحمت الهی، عزت، تعالی و پویایی جامعه و رمز رستگاری است .

امام جمعه موقت نگین شهر سپس با استناد به آیه 200 سوره آل عمران به بیان شاخصه ها و عوامل موفقیت انسان در گفتمان اسلام ناب پرداخت و گفت: مقاومت و عدم یاس و ناامیدی در برابر تحریم و تهدیدها، ایستادگی در برابر زیاده خواهی دشمن و مرعوب او نشدن، ترویج فرهنگ استکبار ستیزی، جبهه شناسی و دشمن شنانی، مرزبانی از حریم ارزشهای دینی و اسلامی، تقویت جبهه فرهنگی و اقتصادی، امر به معروف و نهی از منکر، تحکیم بنیان خانواده و رعایت تقوای را رمز نزول برکات الهی و از عوامل مهم موفقیت و رسیدن به قرب الهی و عزتمندی برشمرد.

حجت الاسلام دیلمی اظهار کرد: تفسیر امروز مرزبانی از دین یعنی رصد تحرکات دشمن، یعنی تربیت نسلی بصیر، متعهد و متخصص، یعنی تحقق اقتصاد مقاومتی، لذا پایان امسال بهترین فرصت برای ارزشیابی عملکردها در تحقق منویات مقام معظم رهبری در این زمینه است این که میزان پایبندی ها به این فرمایشات گره گشا و تحول آفرین در میدان عمل تا چه حد بوده است.

وی سپس از تقوا به عنوان جامع ترین وازگان اخلاقی در نصوص دینی یاد کرد و تصریح کرد: مهم ترین وظیفه همگی ما به عنوان یک مسلمان، عملیاتی کردن و گفتمان سازی ابعاد این نص صریح دینی می باشد واژگان مقدسی که یکی از آموزه های بلند آن فرهنگ ایثار و شهادت است چرا که اهل تقوا باشهادت مانوسند و آرزوی آنها پیوستن به خیل شهداست همان دعا و خواسته ای که امیر المومنین علی علیه السلام برای خود و مالک از خداوند متعال طلب می کند.

امام جمعه موقت نگین شهر با استناد به آیه 36 سوره توبه بیان داشت: خداوند متعال همواره یاری رسان و همراه متقین است و این معیت و همراهی ، معیت عنایت و لطف الهی است.

حجت الاسلام دیلمی در خطبه دوم و در موضوع مناسبت ها در سخنانی از حضرت ام البنین علیها سلام به عنوان مادر فضیلت ها یادر کرد و افزود: او هم همسر شهید و هم مادر شهید بود شخصیت باعظمتی که وقتی خبر شهادت فرزندانش را به او دادند فرمود هر چیزی که زیر این آسمان کبود است و فرزندانمان فدای ابی عبدالله و این نشان از عمق بینش و امام شناسی آن حضرت دارد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت ام البنین علیها سلام در کانون تربیتی خانواده، جوانی خود صرف تربیت فرزندان صالحی چون عباس علیه السلام می کند که مایه مباهات اسلام است و با ایمانی راسخ و عزمی مثال زدنی آن را تقدیم راه ولایت و امامت می کند .

حجت الاسلام دیلمی سپس به موضوع شکست خفت بار آمریکایی ها و انگلیسی ها در صدور قطعنامه علیه نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: این رویداد 2 پیام دارد یکی اینکه نشان از صلابت و اقتدار ایران اسلامی داشت و نکته دوم درس عبرت دیگری بود برای کسانی که امید به همراهی نظام سلطه دارند.

امام جمعه موقت نگین شهر تصریح کرد: بر اساس نصوص دینی و وعده های الهی، امید به نظام سلطه محکوم به شکست و نشانه ی جهالت و بی تقوایی است عزت حقیقی و هنر متعالی، تمسک به گفتمان قرآن و عترت و تحقق منویات مقام عظمای ولایت است همان کاری که خانواده های معزز شهدا با تقدیم عزیزانشان انجام دادند.

وی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به روز 14 اسفند به عنوان روز احسان و نیکوکاری، سخاوت و گذشت را یکی از مولفه های اخلاقی متقین دانست و افزود: تلاش کنیم که همانند همیشه در رسیدگی به نیازمندان کوشا باشیم نکند که خدای ناکرده در همسایگی و در محیط اجتماعی ما، نیازمندی باشد و ما نسبت به او بی توجه باشیم.

حجت الاسلام دیلمی در پایان یکی از مصادیق بارز تحول نشر علوم دینی را ایجاد حوزه های علمیه الغدیر و سفیران هدایت در آزادشهر دانست و اظهار کرد: با افتخار و عنایت و فضل الهی، فرزندانمان را برای شاگردی مکتب امام صادق علیه سلام و سربازی حضرت ولی عصر ارواحنا فداه در این مراکز ثبت نام کنیم تا مسیر نشر فضائل اخلاقی و معرفتی بیش از گذشته در سطح جامعه و این شهرستان توسعه یابد.

 انتهای پیام/