عضو هیأت‌رئیسه مجلس گفت: هر زمان از اقدامات دولت درباره توزیع عادلانه کالاهای اساسی ناامید شویم، طرح سؤال از «روحانی» و وزرا را کلید می‌زنیم.

به گزارش تیترآزاد، اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه "ما منتظر اقدامات دولت هستیم تا بدانیم چه زمانی توزیع کالاهای اساسی به‌صورت عادلانه صورت می‌گیرد"، گفت: انتظار داریم دولت با سرعت و دقت، 14میلیارد دلار ارز دولتی تخصیص‌یافته برای تهیه کالاهای اساسی را با استفاده از شیوه‌ای عادلانه به دست مردم برساند.

وی با بیان اینکه "امیدوارم دولت سازوکار توزیع کالاهای اساسی به‌دست مردم را سریع‌تر اجرایی کند تا مشکلات در این بخش کمتر شود"، افزود: نمایندگان نگران هستند که مانند سال گذشته پول از بیت‌المال خارج شود، ولی به انحراف برود و به‌دست مردم نرسد و سودجویان، واسطه‌ها و دلالان از ارز دولتی و شرایط به وجود آمده سوء‌استفاده کنند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: بهترین راهکار برای اینکه این 14میلیارد دلار ارز دولتی به دست مردم برسد این است که شهروندان کالابرگ الکترونیکی داشته باشند و افراد با مراجعه به فروشگاه‌ها کالای مورد نیاز خود را تهیه کنند.

رنجبرزاده با طرح این سؤال که چرا با گذشت 4ماه از سال هنوز دولت مصوبه مجلس درباره کالا‌های اساسی را اجرایی نمی‌کند، تأکید کرد: سال جاری سال بسیار حساسی است و نباید لحظه‌ای از آن غفلت کرد؛ بنابراین اگر دولت در اجرای این مصوبه مجلس تأخیر یا آن را نادرست اجرا کند، طرح سؤال از رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه را کلید می‌زنیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس اظهار داشت: مجلس مصمم است تا این موضوع را پیگیری کند؛ چراکه وکلای ملت وظیفه دفاع از حقوق مردم را دارند.

انتهای پیام/