رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آزادشهر از افتتاح نمایشگاه صنایع دستی در موزه مردم شناسی این شهرستان به مناسبت هفته میراث فرهنگی خبر داد.

 به گزارش تیتر آزاد، محمد رزاقی رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: نمایشگاه صنایع دستی این شهرستان به همت هنرمندان این عرصه از 28 اردیبهشت لغایت 3 خرداد در موزه مردم شناسی این اداره برپا خواهد شد و پذیرای علاقمندان خواهیم بود.

وی با بیان این که روز 29 اردیبهشت هم به مناسبت «روز جهانی موزه» بازدید از موزه مردم شناسی شهرستان برای عموم علاقمندان میراث فرهنگی رایگان خواهد بود، خاطر نشان کرد: در ساختمان موزه واقع در خیابان شهید بهشتی، داخل پارک شهر پذیرای بازدیدکنندگان خواهیم بود.

رزاقی با اشاره به شعار جهانی روز موزه که «موزه ها و چشم اندازهای جهانی» نام گرفته است، تصریح کرد: موزه شهرستان از سال 92 افتتاح شده است و اشیای موزه متعلق به دوران قاجار می باشد.

وی افزود: بهای بلیط موزه 20 هزار ریال می باشد که برای آموزش پرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیم بها حساب خواهد شد.

مدیر میراث فرهنگی آزادشهر همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی با حضور «ابراهیم کریمی» مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خبر داد.

وی اهم برنامه های این روز را شاهنامه خوانی، پخت و پز غذاهای محلی، کارگاه زنده صنایع دستی، کشتی سنتی آلیش و اجرای مراسمات محلی و آیینی برشمرد.

انتهای پیام/