همایش بزرگ طلایه داران وحدت اقوام و مذاهب باحضورمسئولین و سران اقوام شهرستان و به همت سپاه آزادشهر در سالن همایشهای دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر برگزار شد.

 به گزارش تیترآزاد، همایش بزرگ طلایه داران وحدت اقوام و مذاهب باحضورمسئولین و سران اقوام شهرستان و به همت سپاه آزادشهر در سالن همایشهای دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عین ا... شهابی امام جمعه آزادشهر، آخوند گلچشمه امام جماعت اهل سنت قورچای و محمود علیخانی فرمانده سپاه آزادشهر سخنرانی کردند و بر وحدت بین مسلمین تاکید نمودند.

در پایان این همایش نیز از خانواده شهدای اهل سنت و خانواده تنها شهید مدافع حرم شهرستان آزادشهر تجلیل به عمل آمد.

خانواده شهید شهرام بهزاد به نمایندگی از شهدای قوم ترکمن، خانواده شهید ظاهر گرگیچ به نمایندگی قوم بلوچ و خانواده شهید حاج احمد غلامی به نمایندگی از شهدای اهل تشیع تجلیل شدند.

در حاشیه این همایش مصاحبه ای با چند ائمه جمعه آزادشهر و نگین شهر و امام جماعت روستای قورچای و یکی از اعضای شورای شهر نگین شهر داشتیم.

حجت الاسلام عین ا... شهابی امام جمعه آزادشهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد:  وحدت اولین پیام خدای متعال از زبان رسول مکرم اسلام بود. رسول الله در کوچه های مکه دور می‌زد و مردم را به خدای متعال فرا می خواند  و در عود به وحدت می کرد .

حجت الاسلام شهابی ادامه داد: اولین کاری که رسول الله در مدینه انجام داد ، ایجاد آشتی بین دو قوم اوث و خزرج بود که رای بیش از ۱۰۰ سال با هم دشمن بودند.

امام جمعه آزادشهر افزود: وحدت حرف اول خدای متعال، انبیا و اوصیای الهی و اولیا الله می باشد. عید غدیر عید وحدت می باشد. خداوند در این روز اسلام را که تکمیل شده ادیان دیگر الهی بود با انتخاب امیرالمومنین به عنوان مولا و سرپرست، تکمیل کرد و از دین اسلام راضی شد.

وی در ادامه تصریح کرد،: اسلام قوم و طایفه نمی شناسد و همه بنده های خدا را به انسانیت و وحدت فرا می خواند. سیاست اسلام وحدت است و سیاسیت استعمارگران و ظالمان تفرقه افکنی بین افراد می باشد.

حجت‌الاسلام شهابی ادامه داد: امام خمینی به خاطر دعوت به وحدت در بین مسلمین محبوبیت زیادی به دست آورد و بین مسلمین تقرب ایجاد کرد. دعوت ایشان به انسانیت و وحدت در بین جوامع بشری، باعث شد تا در عالم به عنوان الگو شناخته شود.

امام جمعه آزادشهرافزود:  برای دشمنان بین شیعه و سنی فرقی وجود ندارد و شاید بیشترین افرادی که به دست داعش کشته می شود اهل سنت باشند. امروزه داعشی، سلفی و تکفیری دست پرورده استعمارگران می باشند  و به دستور آنها در منطقه فساد و خون ریزی می کنند. کسی که معتقد به اسلام باشد بعید است همچین کارهایی را انجام دهد.

وی خاطر نشان کرد: این فسادها و کشتار ها در سراسر جهان و کشورهای مسلمان به دستور استعمارگران قطع دست یک سری افراد بی دین نفهم می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین شهابی در پایان سخنانش گفت: نظر مقام معظم رهبری و امام خمینی بر این است که اگر کسی بخواهد در وحدت مسلمین خدشه وارد کند باید در اعتقاد او شک کرد.

 

z

حجت الاسلام و المسلمین حسن بهرامی امام جمعه نگین شهر در گفتگو با خبرنگار ما ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، اظهار کرد: در خصوص وحدت همین بس است که دشمنان ما از وحدت میان مسلمین وحشت دارند و دست به فجیح رین جنایاتی می‌زنند که در طول تاریخ بی نظیر است تا وحدت ما را از بین ببرند.

حجت الاسلام بهرامی ادامهداد: این موضوع نشان دهنده این است که چقدر وحدت بین مسلمین می‌تواند اثربخش باشد و چقدر حائز اهمیت استکه دشمنان ما حاضر هستند بدترین مقام جهنمی و ننگ بشری را بخاط آن به جان بخرند.

امام جمعه نگین شهر افزود: خدا را شاکریم، در زمانی زندگی میکنیم که رهبر عزیزی داریم که با بصیرت تمام مسائل را رصد می‌کند به در پیام خود به حجاج فرماید ؛ اگر در بین مسلمین وحدت و یکپارچگی ایجاد شود دیگر هیچ کس نمی‌تواند به مسلمین آسیبی برساند.

وی در ادامه گفت: شکر خدا شیعه و سنی در کشور ما همیشه بیدار و هوشیار هستند و تحت تاثیر بیگانگان و منافقین قرار می گیرند و از این وحدت تا پای جان حفاظت می‌کنند.

حجت الاسلام بهرامهی در پایان اظهار امیدواری کرد: انشالله در زیر سایه با برکت مقام معظم رهبری به جایی برسیم که انقلاب ما قابلیت این را داشته باشد تا پرچمش را به دست آقا صاحب الزمان بدهیم.

 

z1

خدانظر ریگی از برادران اهل سنت و عضو ۵ دوره شورای شهر نگین شهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: وحدت شاکلی اصل الدین اصفهان و قرآن و پیامبر بر آن تاکید دارند.  مسلمانان باید بر اساس حکم قرآن و اسلام با هم وحدت داشته باشند و از تفرقه دوری کنند، زیرا با وحدت مسلمین تمام مشکلات کشور، منطقه و جهان اسلام حل خواهد شد.

ریگی ادامه داد: اگر مسلمین وحدت داشته باشند هیچ کسی نمی تواند به جهان اسلام تعرض کند. اسلام با پیامبر شروع شد و بعد از یک مدت تمامی دنیا را تحت سیطره خود قرار داد ولی متاسفانه امروزه به خاطر تفرقه هایی که دشمنان در بین مسلمین ایجاد کردند مشکلات جامعه اسلامی زیاد شده است و دیگر آن قدرت و نفوذ قبل را در دنیا ندارد.

این عضو شورای شهر نگین‌شهر افزود: این گونه هایی که در حال حاضر به جوامع مسلمان اعمال می شود به خاطر عدم وحدت مسلمین است.

وی خاطرنشان کرد: مسلمانان دو مذهب شیعه و سنی بیشتر ندارند و متاسفانه برخی افراد هستند که می‌خواهند وحدت بین شیعه وسنی را بر هم بزنند و همراه با دشمنان سعی در اختلاف افکنی دارند. ما مسلمین باید هوشیار باشیم و همانگونه که حضرت امام خمینی می فرمایند؛ اگر کسی بین شیعه و سنی اختلاف ایجاد کند نه شیعه است و نه سنی و اسن فرمایش اما اعتقاد همه ما می باشد.

ریگی در ادامه گفت: مسلمان واقعی کسی است که به دنبال وحدت بین مسلمین باشد. با وجود جنایت‌هایی که بر علیه مسلمین در جهان صورت می‌گیرد وظیفه تمام مسلمین است تا نسبت به آنها اعلام انزجار کرده و آن را محکوم کنند.

عضو شورای شهر نگین شهر تصریح کرد: به نظر بنده با اتفاقاتی که در این روز ها به جهان اسلام می افتد ضروری ترین مسئله این بود که اجلاس سران کشورهای اسلامی  نشسته فوق العاده برگزار و از حقوق مسلمین جهان دفاع کنند.

وی در پایان خطاب به انسانهای آزاده دنیا گفت: از مردم آزاده دنیا می خواهیم که بر علیه این جنایت ها اعلام انزجار کرده آن را محکوم کنند. سازمان ملل و حقوق بشر که اگر حیوانی در جای کشته شود بیانیه و قطعنامه صادر می کنند، با کشته شدن هزاران مسلمان و سوزاندن آنها و ویرانی منازل مسلمانان هیچ واکنشی انجام نداد و نشان داد که بازیچه دست استعمارگران است.

z3

مولوی حنیفه حبیب نیا امام جماعت اهل سنت روستای مزرعه نگین شهر در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: وحدت بین مسلمین ضروری و تیری در چشم دشمنان اسلام است. 

حبیب نیا ادامه داد: بهتر است این همایش های وحدت آفرین هر چند ماه یک بار انجامشود. الان فصل کار بود و متاسفانه نتوانستیم افراد زیادی را بیاوریم، اما اگر در فصل کار نباشد مطمئن هستم افراد زیادی در این همایش شرکت می کنند.

وی در پایان گفت: انسانها باید نسبت به از بین رفتن جان یک مورچه هم حساس باشند، چه برسد به اینکه هزاران انسان در میانمار و کشورهای اسلامی جان خود را بخاطر زیاد طلبی استعمارگران از دست میدهند.  مسلمانان و آزاداندیشان جهان باید این ظلم ها و کشتارهای ناجوانمردان را محکوم کنند و برای اشاعه انسانیت تلاش کنند.

z5

 

چند عکس از مراسم

z4

 

z2

 

z6

 

z7

 

انتهای پیام/