خدا از سر تقصیرات کسانی که با تکنولوژی تیشه به ریشه ادبیات این مملکت زدند و ریشه شعر و شاعری را خشکاندند، نگذرد! الهی خیر نبینند... ان شالله یارانه و سهام عدالت شان توامان قطع شود...

ارسطو، مقابل کسانی می‌ایستد که به مردم توصیه می‌کنند که چون انسان و فانی هستیم، بیایید تنها در فکر چیزهایی باشیم که انسانی و فانی هستند.

از ابتداي خلقت آدم ابوالبشر تاکنون براساس یک قانون نانوشته با عنوان « انسان جايزالخطاست » همه رقم کاری از این بشر دو پا یا شیر پاک خورده ( شاید هم دامداران یا میهن خورده) بر آمده و رویت شده است. از جمله قتل نفس آن هم به شیوه تدریجی و مویرگی...

فعال سیاسی پیش از آن که افکار خود را جمع و جور و به مردم ارایه کند و همه او را بشناسند با فعالان رسانه سروکار داشته است.مصاحبه ها ، گفتگوها ، میزگردها ، مناظره ها ، گزارش ها و برنامه های رسانه ای در انسان ها عمق بوجود می آورند.

کمپین " انتخابات و مجلس مستقل از دولت " با این شعار که " در مناظره چپ و راست سیاسی ، راه سومی وجود دارد " مثل هوای تازه برای پارلمان ، احزاب ، رسانه ها و مردم است و در دهمین انتخابات از مردم می خواهد تا از حق تعیین سرنوشت خود به خوبی استفاده کنند.

13 آبان، سالروز یادآور حوادث مهمی است که در شکل گیری انقلاب اسلامی و بیرون راندن شیطان بزرگ ، مظهر استکبار یعنی آمریکا از ایران نقشی بنیادی داشته است.

"هر روز عاشورا و هر زمین کربلاست" این آموزه گرچه از شعائر بدون حدیث است اما ریشه در حریت و فرهنگ این مردم دارد و فراتر از ملاحظات نژادی ، قومی ، جغرافیایی و دینی موید این حقیقت است که پیروی از سنت لایتغیر الهی و عقیده ناب ، زمان و مکان و مرز نمی شناسد.

انقلاب اسلامی تمام نشده است، وجه اثباتی این گزاره و نه سلبی آن این است که انقلاب اسلامی هنوز ادامه دارد و اهداف آن پابرجامانده است.

اعتقاد دارم در انتخابات های پیش رو ضروری است که برای بازگشت به اهداف و اصول برگرفته از انقلاب اسلامی و تحقق آرمان های تحول خواهی ملت بزرگ ایران با شناسایی و رجوع به نسل جدیدی از انسان های مستقل و خبره تر که کم هم نیستند از دور و تسلسل حاکم ، خود را خارج سازیم.

بررسی وضعیت امروز مدیریت داخلی و منطقه‌ای آل‌سعود و افزایش درگیری‌های درون خاندانی آنها شباهت‌های زیادی با دوران انتقال حکومت از شاخه سفیانی به مروانی در خاندان اموی دارد که به مرور انسجام و همبستگی درونی بنی‌امیه را به دلیل اختلافات داخلی تضعیف کرد و در نهایت به سقوط آنان منجر شد.

فاجعه‌ی مصیبت‌بار منا که در آن تعداد کثیری از زائران،حجاج کشورهای مسلمان مظلومانه به شهادت رسیدند، جهان اسلام را عزادار و غمگین نمود که در این بین ده ها هموطنان عزیزما نیز به شهادت رسیدند وعید قربان را به عزا و ماتم تبدیل نمود.

نگهبانی از شرع و قانون اساسی فقط به تطبیق مصوبات قوه مقننه با شرع مقدس اسلام و قوانین موضوعه و تامین صحت و سلامت در نظام انتخابات کشور محدود نمی شود.

برای زندگی بهتر، «اقتصاد» و «احساس همبستگی جمعی» باید در کنار هم باشند، به سان دو بال یک پرنده. فلذا این دو عامل به طور لازم و ملزوم با همدیگر پیمایش می کنند. توسعه پایدار تنها پول و ثروت نیست و عوامل دیگری من جمله فرهنگ را هم در بر می گیرد.

"بهترین نمایندگان ملت" محصول دو نظام کارآمد انتخابات و انتصابات در کشور هستند. این نظام ها در صورت کارآمدی می توانند ضعف های خود را شجاعانه شناسایی و برطرف کرده، ظرفیت خودترمیمی بالایی داشته و بهترین ها را حلقه واسطه بین حکومت و ملت قرار دهند.

به مناسبت حضور پیکر مطهر شهدای غواص ، دردانه های دست بسته به استان گلستان، شعری از سوی یکی از شاعران خوش ذوق آزادشهری به حضورتان عرضه میکنیم.

شعری از شاعر جوان آزادشهری را در خصوص عید سعید فطر را بحضورتان عرضه میکنیم.

غربی‌ها، می‌خواهند با تحمیل شرایط خود بر طرف ایرانی به همه این پیام را منتقل کنند که ایران به خاطر شرایط حاکم بر مذاکرات هسته‌ای و سازمان تحریم ها چاره‌ای ندارد و به مرحله بازنگری در تعریف دوستان و دشمنان و نگاه ایدئولوژیک خود دارد نزدیک می شود.

شعری از شاعر جوان و خوش ذوق آزادشهری را در خصوص بازگشت پیکر 175 شهید والا مقام غواص به میهن اسلامی را بحضورتان عرضه میکنیم.

در تاریخ معاصر کشورمان، یکی از حساس ترین مقاطع را باید روزهای دهم و یازدهم فروردین دانست.

جسم ما در رانندگی احساس خستگی می کند و زمان مشخصی ندارد که به چه میزان انرژی لازم را دارد تا بتواند رانندگی کند پس او نیاز به استراحت دارد و لجبازی نکن در پارکینگ کنارجاده زده بزار بخوابد.